Галітоз – неприємне захворювання, пов’язане з тривалим неприємним запахом із рота. Ним страждає до 1/4 людей у всьому світі. Для того, щоб вилікувати цю недугу, перш за все, з’ясуйте її причини. Дізнайтеся, що таке неприємний запах із рота та як його лікувати.

Що таке галітоз ?

Галітоз – це хронічний неприємний запах із рота. Цей стан часто плутають з неприємним запахом з рота, що виникає після пропуску ранкового чищення зубів, але в цьому випадку достатньо правильно почистити рота, щоб проблема пішла. У свою чергу, цієї активності недостатньо для людей, які страждають на цей стан. Слід наголосити, що неприємний запах з рота вражає багатьох людей у світі і може мати різні причини. З цим захворюванням борються як молоді, так і люди похилого віку. Підлога також не впливає на розвиток недуг.

Слід зазначити, що до неприємного запаху з рота слід ставитися як до симптому, а не як до захворювання. Найчастіше це результат поганої гігієни ротової порожнини. Це також може бути пов’язане з неправильним харчуванням та навіть серйозними проблемами зі здоров’ям. Для того щоб ефективно вилікувати цей стан, потрібно знати його причини . Маскування неприємного запаху з рота жуйками або льодяниками не допоможе ефективно позбавитися проблеми, тому варто скористатися перевіреними методами, рекомендованими фахівцями.

Галітоз – причини неприємного запаху з рота

Звідки береться галітоз ? Причини хронічного неприємного запаху із рота зазвичай стоматологічні. Вони часто пов’язані з неакуратним чищенням зубів. Зазвичай причин виникнення описуваного явища відносять:

  • відколоті пломби на зубах,
  • зубний камінь та наліт, який накопичується на зубах
  • оральний мікоз,
  • ксеростомія, тобто занадто мало слиновиділення,
  • пародонтит,
  • сухий роз’єм,
  • неакуратне очищення протезу.

Хоча стоматологічні причини є найпоширенішими, неприємний запах із рота також може бути пов’язаний із неправильним способом життя. Неприємний запах із рота часто є результатом куріння сигарет, що впливає на бактеріальне середовище у роті. Крім того, на розвиток ковзання впливає вживання великої кількості часнику та цибулі. Часте вживання алкоголю є причиною неприємного запаху з рота. Джерелом проблеми часто виявляється зневоднення та застосування небезпечного для здоров’я голодування.

Бувають також випадки, коли причиною неприємного запаху із рота є захворювання. Ця проблема може виникати у людей, які страждають на цукровий діабет. Неприємний запах із рота іноді також пов’язаний із синуситом, тонзилітом або бронхітом. Різні види захворювань нирок також можуть спричинити його. Рідше неприємний запах із рота є одним із симптомів раку шлунка, гортані та легень. Ще однією причиною появи неприємного запаху з рота може бути прийом деяких лікарських препаратів, наприклад, антидепресантів та знеболювальних. Зазвичай інформація про це міститься у вкладках, що додаються до таблеток.

Галітоз – лікування хвороби

Тільки правильне зазначення причини захворювання дозволяє провести ефективне лікування неприємного запаху з рота. Як позбутися неприємного запаху з рота? Якщо ви впевнені, що правильно чистите зуби, зверніться до стоматолога. Фахівець оцінить, чи з’явилися в порожнині рота якісь тривожні симптоми, такі як зубний камінь або періодонтит. І тут важливо бути цілком чесним зі стоматологом. На жаль, багато людей довгий час приховують проблему неприємного запаху з рота, що ускладнює стан і ускладнює його лікування.

Буває, однак, що стоматолог не може вказати на причину виникнення неприємного запаху з рота. Потім лікуванням займається лікар загальної практики, який після співбесіди направить вас до вузького фахівця, наприклад ЛОР-лікаря . Якщо ви хочете дізнатися про точну причину неприємного запаху з рота, варто провести докладне дослідження. Ще один спосіб боротьби з неприємним запахом із рота – прийом спеціальних пігулок. Однак слід підкреслити, що якщо проблема пов’язана із захворюванням, яке не діагностовано належним чином, ці типи ліків можуть допомогти лише на короткий час.

Домашні засоби від неприємного запаху з рота можуть допомогти зменшити дискомфорт від неприємного запаху з рота. Як вилікувати хворобу? Часто ефективно пити зелений чай, який допомагає зменшити розмноження анаеробних бактерій, які найчастіше відповідають за утворення неприємного запаху з рота. Однак слід підкреслити, що гідратація організму відповідними рідинами може сприяти лікуванню, але якщо проблема складніша, вона може повторитися.

Як позбавитися неприємного запаху з рота назавжди?

Слід пам’ятати, що те, чи не повернеться проблема після лікування, значною мірою залежить від вироблення відповідних звичок. Одним з найважливіших є правильна гігієна ротової порожнини. Для цього слід чистити зуби щонайменше двічі на день не менше двох хвилин. Добре робити це після кожного основного прийому їжі. Крім того, не слід забувати користуватися зубною ниткою та спеціальними рідинами, що полегшують видалення бактерій з рота.

Слід пам’ятати, що при щоденному чищенні зубів потрібно також дбати про гігієну язика, на якому накопичуються бактерії та призводять до розвитку неприємного запаху з рота. Як вилікувати захворювання та не допустити його рецидиву? Важливо подбати про здорове та повноцінне харчування, а також про правильне зволоження організму. Більше того, людям, які борються з проблемою неприємного запаху з рота, слід обмежити вживання алкоголю та кинути палити. Неоціненний у боротьбі з неприємним запахом з рота та регулярні відвідування стоматолога, який може помітити перші ознаки захворювання.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11