Ортодонтія – це наука, що вивчає кривизну зубів, взаємини кісток щелепи один з одним і кістками черепа, а також діагностує проблеми, пов’язані з ними. Ортодонтичне лікування є способом лікування порушень у цій системі.

Чи може ортодонтичне лікування змінити мої зуби?

При ортодонтичному лікуванні можна легко виправити кривизну та щілини в зубах і отримати правильну та здорову усмішку.

Чому виникає плутанина?

Крім ролі спадкових чинників у причинах ортодонтичних порушень, чинником переважно є чинники довкілля. Скученість може бути обумовлена ​​спадковою реальною вузькістю простору, а може бути обумовлена ​​суто середовищними факторами. Зуби прорізаються не в тих місцях, де мали прорізатися через карієс молочних зубів через порушення гігієни порожнини рота і втрати місця через ранню втрату молочних зубів. З цієї причини виникають порушення скупченості та закриття.

Крім того, довгострокові звички, такі як дихання ротом, смоктання великого пальця, смоктання губ або язика, кусання нігтів, кусання ручок, використання пляшечок і пустушок протягом тривалого часу також викликають постійні проблеми зі скелетом. Однак проблеми з мигдаликами та аденоїдами, які часто зустрічаються у дітей, викликають стійкі порушення у щелепно-лицьовій системі, якщо своєчасно не втрутитися.

Чи вирівняються мої зуби після цього віку? Чи можна дорослим пройти ортодонтичне лікування?

Легко піддається лікуванню у дорослих. Всупереч поширеній думці, рухати зуби можна у будь-якому віці зі здоровою ясною. Однак, оскільки рано діагностовані аномалії мають більше варіантів лікування, оклюзія повинна оцінюватися ортодонтом у ранньому віці.

Який ідеальний вік для ортодонтії?

Як правило, ідеальний вік для лікування стоматологічних захворювань – це вік 10-12 років, коли завершується заміна молочних зубів та час зміни ікол. Тим не менш, раннє лікування має велике значення при деяких проблемах з щелепами та відмові від шкідливих звичок. Ось чому ви повинні обов’язково звернутися до свого стоматолога за консультацією ортодонта у віці 6-7 років, коли застосовуються протектори фісур.

Як я дізнаюся, що мені потрібне ортодонтичне лікування?

Перший ортодонтичний контроль лікар – ортодонт проводить у віці 6-7 років, коли починається прорізування постійних зубів. Ваш наступний контроль буде зроблено вашим стоматологом. Приблизно у віці 10-12 років ваш лікар може знову попросити консультацію ортодонта, якщо це необхідно. Крім того, ортодонтичне лікування може бути виконане для допомоги при протезуванні або з естетичною метою навіть у дорослому віці, коли це необхідно.

Скільки часу займе моє ортодонтичне лікування?

Активне лікування займає у середньому 1,5-2 роки. Однак час варіюється в залежності від типу лікування, віку пацієнта та співпраці. Він може бути як коротшим, так і довшим.

Чи мої зустрічі триватимуть довго? Як часто я приходитиму?

Перші дві зустрічі, на яких будуть зняті ваші записи та встановлені скоби, можуть зайняти до години. Ваші наступні зустрічі будуть кожні 3-4 тижні і займуть від 15 хвилин до півгодини, якщо скоба не зламана або не зламаний дріт.

Чи потрібно мені видаляти зуб?

Постійні зуби можуть бути видалені, щоб звільнити місце у дуже тісному роті.

Чи будуть брекети пошкоджувати чи пошкоджувати мої зуби чи мене?

Брекети кріпляться до зубів за допомогою спеціального клею і не болять. У перші кілька днів носіння можуть виникнути деякі пошкодження м’яких тканин губ та щік, але це тимчасово.

Ризик карієсу зростає під час ортодонтичного лікування, тому дуже важливо, щоб між брекетами не накопичувалися залишки їжі. Зуби та брекети слід чистити після кожного прийому їжі.

Чи будуть видні мої брекети ?

Основним елементом незнімного ортодонтичного лікування є брекет . Брекети бувають металевими, пластиковими та фарфоровими та кріпляться до емалевої поверхні зубів. Крім того, лікування можна проводити за допомогою брекетів , що накладаються на мову, і знімних прозорих пластин. Під час лікування можна використовувати ортопедичні пристосування ( неротові пристосування) для досягнення скелетного руху із зусиллям, спрямованим на щелепну кістку, особливо в ранньому віці, коли активне зростання та розвиток.

Що ми можемо зробити, щоб запобігти ортодонтичному розладу?

Насамперед необхідний періодичний огляд у стоматолога. Починаючи з молочних зубів, потрібне регулярне нанесення фториду та захисного покриття на постійні моляри. Крім того, молочні зуби, які довелося видалити рано, слід залишити на місці до прорізування постійних зубів, для чого слід виготовити наповнювачі.

Необхідно відучувати дітей від шкідливих звичок, таких як смоктання пальця, тривале використання пляшечки та дихання ротом, не пізніше ніж у віці 4 років. Після цього віку дефекти щелепно-лицьового розвитку стають постійними.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11