Серед останніх тенденцій дитячої стоматології у галузі стоматологічної допомоги – пломбування зубів, яке ефективно запобігає розвитку карієсу. Тому зуби слід пломбувати у ранньому віці.

Стоматологічні герметики є однією із стоматологічних процедур, що використовуються для запобігання карієсу. Він полягає у заповненні та герметизації природних тріщин, що утворилися на поверхні молярів та премолярів, у яких легко затримуються залишки їжі та інші забруднення, створюючи тим самим простір для розмноження бактерій. Процедура абсолютно безболісна і займає лише кілька хвилин.

Моляри та премоляри мають такий маленький діаметр, що до них важко дістатися щетиною зубної щітки, і ми не можемо їх достатньо почистити. Осад, що складається з речовин, що містяться в слині, утворює зубний наліт, який є живильним «ґрунтом» для карієсогенних бактерій, що мешкають у цьому середовищі. Таким чином, пломбування дитячих зубів покликане запобігти накопиченню зубного нальоту та тим самим захистити від розвитку карієсу.

Яка процедура герметизації?

Процедура полягає у покритті поверхні зубів спеціальним препаратом – лаком. Зазвичай це препарат на основі смоли, а іноді використовуються герметики на основі склоіономерів. Лікування починається з чищення зубів спеціальною зубною щіткою. Потім зуби висушують і покривають так званою речовиною, що полегшує нанесення воску. Після повторного миття та сушіння зубів стоматолог приступає до власне пломбування, тобто пломбування зубів. Віск має рідку форму, тому легко розподіляється поверхнею зубів і щільно заповнює борозенки. Нарешті, пломбировочный матеріал отверждают лампою.

Пломбування зубів у дорослих

Пломбування зубів можливе і у дорослих. Однак у цьому випадку ми стикаємося з багатьма обмеженнями. Пломбувати можна лише здорові зуби, тобто вони мають бути вільними від карієсу. У той час як у дітей карієс в зубах, що тільки прорізалися, є випадковим явищем, дорослі часто стикаються з більш-менш запущеними змінами карієсу. Виявлення карієсу, доки його не вилікувано, виключає пломбування зуба.
Зубний герметик служить кілька років, і його слід перевіряти у стоматолога не менше двох разів на рік. Під час планового огляду стоматолог перевірить стан герметика та за необхідності підточить його та нанесе новий.

Пломбування зубів значно знижує виникнення карієсу, але це не означає, що оброблений таким чином зуб не може атакувати бактерії. Ось чому важливо підтримувати регулярну гігієну ротової порожнини навіть після пломбування зубів.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11