Ви схильні до ризику опущення ясен? Які найпоширеніші причини опущення ясен і як зупинити їхнє опущення? Чи знаєте ви, що якщо вчасно виявити симптоми, ваші ясна та ваша посмішка будуть у чудовій формі ….!? І що робити, якщо це сталося з вами?

Що таке ясна? Що вони роблять?

Десна (ясна) є шаром рожевої тканини в роті, який захищає коріння зубів. Вони також покривають альвеолярну кістку, до якої кріпляться зуби у щелепі. Так само, як ваша шкіра захищає вас від впливу навколишнього середовища, ваші ясна також захищають більш чутливі частини рота від бактерій. Здорові ясна запобігають потраплянню небажаних молекул у кровотік. При неправильній або недостатній гігієні ротової порожнини, гормональних змінах, навіть деяких видах захворювань або з віком частіше зустрічається рецесія ясен. Тканина ясен починає відмирати, і ваші ясна зморщуються, відступаючи, відкриваючи більше зубів. Як тільки це відбувається, між лінією ясен та зубом утворюються невеликі зазори, що відкривають шлях для бактерій. Оскільки ясна, що відступають, легко не помітити на ранніх стадіях і без лікування, ясна починають відступати і перестають рости.

Причини опущення ясен

Найбільш поширеною причиною опущення ясен є недостатня чи неправильна гігієна ротової порожнини. У роті є бактерії, які осідають на зубах біля ясен. Вони відомі як зубний наліт, який легко видаляється зубною щіткою. Однак , якщо ми не чистимо зуби регулярно, наліт згодом твердне. Ми вже називаємо це зубним каменем і ви вже не зможете видалити його самостійно в домашніх умовах. Такі зуби вже має лікувати стоматолог чи стоматолог-гігієніст. Чим довше ви відкладаєте догляд за зубами, тим більше прогресує зубний камінь, через що ясна відшаровується від зубів. Десни кровоточать, зуби чутливі.
Протилежністю тим, хто не дбає про свої зуби, є «ревні», які чистять зуби, але не шкодуючи. Занадто сильний тиск на зубну щітку або ясна може призвести до її пошкодження та травми. Це полегшує проникнення бактерій у рану, що призводить до рецесії ясен.

Тримайтеся подалі від кислих продуктів та напоїв

Зубна емаль більш стійка до кислоти, а дентин у корінні – ні. Якщо у вас вже є оголені шийки зубів, уникайте вживання цукру, кислих продуктів та напоїв (вино, лимонад, апельсиновий сік, кава, біла паста, десерти тощо), тому що кислоти прискорюють рецесію ясен. Якщо ви збираєтеся вживати кислі продукти або напої, насолоджуйтесь ними в помірних кількостях, а потім прополощіть рота чистою водою.

Не нехтуйте профілактичними оглядами

Регулярні візити до стоматолога раз на півроку корисні з багатьох причин. Ви отримуєте інформацію про гігієну порожнини рота та здоров’я зубів. Ваші зуби звільняються від зубного каменю та нальоту, що запобігає захворюванням ясен та карієсу. Що станеться, якщо ваш стоматолог виявить, що у вас є рецесії ясен? Лікар проведе глибоку чистку, щоб видалити зубний наліт та камінь. Після стадії рецесії стоматолог може порекомендувати кілька методів лікування ушкоджених і чутливих тканин.
Якщо ви страждаєте на кровоточивість, опущення ясен, не відкладайте візит до стоматолога. Найкращий спосіб зупинити рецесію ясен — не допустити її виникнення.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11