Зубний камінь – одна з найпоширеніших проблем, від яких страждають наші зуби. Крім того, що він негарний, він викликає різні бактеріальні інфекції, наслідки яких можуть виявитися через певний час. Якщо вам небайдужа красива посмішка та здоров’я наших зубів, варто сходити до стоматолога або стоматолога-гігієніста.

Що таке тартар?

Зубний камінь – це мінералізований наліт, що виникає внаслідок неправильного чищення зубів щіткою. Він трансформується з м’якого нальоту, що утворюється на поверхні зубів та у проміжках між зубами. При неакуратному видаленні зубного нальоту через склад слини, багатої на мінеральні солі, утворюється твердий камінь, який неможливо видалити ні зубною щіткою, ні ополіскувачем. Зубний камінь призводить до карієсу, багатьох захворювань ясен, навіть до гінгівіту та пародонтиту. Крім того, бактерії, які залишаються в камені, поступово закисляють ротову порожнину і тим самим сильно послаблюють емаль.

Як видалити зубний камінь?

Ви не повинні намагатися видалити зубний камінь самостійно. Свої зуби слід довірити професіоналу – стоматологу чи стоматологу-гігієністу. Він вибере спосіб видалення зубного каменю.

Перший спосіб видалення зубного каменю – за допомогою ручного інструменту – зубного скребка (або кюретки ), який видаляє в основному зубний камінь з міжзубних проміжків та вздовж ясна.

Інший метод, що використовується, — за допомогою ультразвуку, коли пристрій здатний руйнувати грубі відкладення зубного каменю, а також каміння над і під яснами за відносно короткий час. Процедура продовжується механічним видаленням залишків каменю за допомогою скребка та поліруванням за допомогою спеціальної пасти та щітки.

Досить популярним методом видалення зубного каменю є піскоструминна обробка. Виконується струменем води, повітря та дрібнодисперсного порошку, який завдяки потужному струменю зі спеціального апарату ретельно та дбайливо видаляє небажану пігментацію, роблячи зуби білішими та яскравішими. Залежно кількості пігментів процедура може тривати від кількох хвилин до години. Зрештою, зубний ряд комплексно обробляють фторвмісними препаратами.

Весь процес видалення зубного каменю безболісний та недорогий. Основні переваги – зуби без карієсу, зникають проблеми з чутливим горлом, кровоточивістю ясен чи неприємним запахом із рота. Зуби білі та чисті. Крім того, здорові зуби також означають здорове серце, нирки чи суглоби.
Економічні переваги – економічніше відвідувати стоматолога 2-3 рази на рік, ніж багато років не відвідувати стоматологічну клініку, а потім бажати “генерального ремонту” всього зубного ряду. Тривалі відсутності у стоматолога та зневажливе ставлення до зубів рано чи пізно беруть своє, тому не ходите до стоматолога лише тоді, коли щось болить!

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11