Ніхто не стане сперечатися з тим, що у всіх улюблених ласощах є велика кількість мінералів і мікроелементів. Фахівці вказують на те, що більшість з них є корисною для зубів. Наприклад, в екстракті какао-бобів є речовини, які дозволяють зміцнити емаль. В оболонці какао боба є антисептики, які дозволяють запобігти появі бактерій у ротовій порожнині.

Чому від шоколаду псуються зуби?

Чому якщо в какао є користь, то від шоколаду з’являється карієс? Вся справа у стрептококах, які провокують появу «липкої» бактерії. Вона може жити на зубному нальоті та негативно впливати на зубну емаль. Вся молочна кислота, яку ми їмо, перетворюється на цукор. Усе це провокує поява карієсу. Цікаво, чи є така ситуація, якщо йдеться про чорний шоколад? Якщо ви любите такий вид шоколаду, то вам є хороша новина: такої ситуації не відбувається. На це є кілька причин:

  • У ньому кількість цукру перебуває на мінімальному рівні;
  • У складі чорного шоколаду є антисептики, які не дають з’являтися бактеріям, що спричиняють появу карієсу;
  • Какао – це продукт, який одержують з його бобів, а вони впливають на зменшення концентрації цукру в крові;

У чорному шоколаді кількість какао значно більша, а цукру – менша. Тому ви зможете зіпсувати зуби будь-яким іншим десертом, але тільки не чорним шоколадом. Якщо ви любите солодке, то вживати його потрібно обачно, тому що ви можете пошкодити свої зуби.

Думка фахівців

Лікарі говорять про те, що не варто відмовлятися від його споживання, але після цього є необхідність прополоскати рот. Можна говорити про те, що не ласощі шкодять зубам, а велика кількість цукру, яка міститься в ньому, і небажання проводити догляд за ротовою порожниною. Якщо ви дотримуватиметеся порад фахівців, то ваші зуби будуть здорові, і шоколад не вплине на них негативного впливу.

Як висновок хочеться сказати, що від шоколаду є як користь, так і шкода. Наприклад, якщо є солодкий варіант, він буде негативно впливати на зуби. Якщо ви виберете чорний десерт, то ви не вплине на стан зубів. Але, незалежно від того, який десерт ви оберете, варто пам’ятати про те, що після його споживання потрібно провести полоскання рота або чищення зубів. Правильно підходите до вживання своїх улюблених ласощів, і тоді жодних проблем у вас не виникне.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11