Бруксизм зазвичай виникає уві сні. Це стоматологічна проблема, що виникає у дітей та дорослих і пов’язана з неконтрольованим скреготінням зубами, що може бути пов’язане з порушенням прикусу, стресом та багатьма іншими факторами. Це серйозна проблема, до якої не можна ставитись легковажно. Дізнайтеся більше про причини бруксизму сьогодні та дізнайтеся, як ефективно лікувати скрегіт зубами уві сні.

Скрегіт зубами ночами – що таке бруксизм ?

Що таке бруксизм ? Це не що інше, як скрегіт зубами, яке все частіше вважають психосоматичним захворюванням. Супроводжується симптомами, що повторюються, пов’язаними з психологічними факторами. Люди, які скриплять зубами, можуть відчувати велике навантаження на скронево-нижньощелепні суглоби, що може спричинити сильний біль та дискомфорт у щелепі. Але це не все.

Часто бруксизм починається безневинно, і ми можемо навіть не усвідомлювати всієї серйозності ситуації. Стиснення зубів під час сну чи вночі може відбуватися і тоді, коли ми взагалі не звертаємо на це уваги . Проте ігнорування цієї проблеми може призвести до катастрофи. У наступних розділах цієї статті ми наводимо основні причини скрегочення зубами, а також причини, через які не варто відкладати лікування бруксизму на потім.

Скрегіт зубами вночі і вдень – дізнайтеся про причини бруксизму

Цікавий той факт, що більше 60% дорослих і 30% дітей страждають на бруксизм , намагаючись таким чином зняти стрес. Найчастішими причинами скрипу зубами є саме стресові ситуації та тривожні розлади. Однак це не зупиняється на досягнутому . До факторів ризику бруксизму також належать:

  • неправильне пломбування порожнин;
  • різні види неправильного прикусу;
  • погана гігієна порожнини рота;
  • наявність паразитів;
  • харчова нестерпність – підвищена чутливість до деяких продуктів харчування;
  • сильне напруження;
  • невроз;
  • зміни у нервовій системі;
  • дієта з низьким вмістом магнію – дефіцит цього мінералу може посилити симптоми;
  • неправильне налаштування коронки, імплантату або протезу;
  • часте жування гумки;
  • інтенсивне куріння, вживання алкоголю чи наркотиків;
  • спадкові фактори – генетична схильність за наявності сімейного анамнезу скрипу зубами.

Як розпізнати скрегіт зубами?

Скрегіт зубами у дітей та дорослих легко розпізнати. Найбільш поширеними симптомами є тріщини емалі, зношені зуби та клиноподібні порожнини. Додатково можна спостерігати ерозію емалі, підвищену чутливість зубів, карієс, кровоточивість ясен та періодонтит . Нерідко вони можуть супроводжуватися іншими недугами, такими як біль у щелепі, голові і навіть у всьому обличчі. В результаті дискомфорту може бути відсутність апетиту, що пов’язане з погіршенням самопочуття, слабкістю, дратівливістю та апатією.

Отже, як бачите, проблем зі здоров’ям через скрегіт зубами може бути набагато більше, тому лікування бруксизму відкладати не варто. Якщо ви помітили якісь із цих симптомів у себе чи свою дитину, обов’язково зверніться до фахівця.

Як лікувати скрегіт зубами у дітей та дорослих – лікування бруксизму

Лікування скрегочення зубами складається з кількох етапів. Їх можна назвати терапією скронево-нижньощелепного суглоба. Насамперед варто скористатися допомогою стоматолога. Стоматолог обов’язково порекомендує носити на ніч індивідуально підібрану накладку. Релаксаційна рейка розслабить м’язи щелепи. Консервативна стоматологія та методи, запропоновані спеціалістом, обов’язково принесуть полегшення.

Крім того, оскільки ми знаємо, що причиною бруксизму може бути і неправильний прикус, варто проконсультуватися з ортодонтом – може виявитися, що доведеться ставити ортодонтичний апарат. Іноді також рекомендується ін’єкція ботоксу в жувальні м’язи, що приносить полегшення на тривалий час, оскільки ботулотоксин послаблює їхню роботу. Однак цю процедуру слід регулярно повторювати.

Нічний скрегіт зубами уві сні та психотерапія

Методи лікування бруксизму , згадані у попередньому абзаці, є симптоматичними, тому вони не усунуть причину проблеми назавжди. З цієї причини варто проконсультуватися з неврологом, фізіотерапевтом та психотерапевтом щодо скрегітання зубами уві сні.

Психолог допоможе вирішити проблему, пов’язану із психологічним фоном. Тому вона порадить вам, як упоратися з нервовим зривом, який часто пов’язаний із хронічним стресом. Крім того, під час терапії він також може діагностувати різні види психічних захворювань, завдяки чому порекомендує психотропні препарати, які забезпечать найкраще самопочуття та спокійний сон. В результаті скрегіт зубів може зникнути, так як він відібрав руку, так що відвідайте спеціаліста вже сьогодні!

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11