• Фотокомпозитний наповнювач

    Основний термін консерваційної стоматології, що включає створення «пломби» з використанням пластичного пломбувального матеріалу. Якщо відбувся карієс, необхідно видалити гниючий матеріал і заповнити порожнину, що утворився, відповідним пломбувальним матеріалом. Це завжди залежить від ступеня та локалізації карієсу, рівня гігієни, умов прикусу та співпраці пацієнта. Наразі лікарі найчастіше працюють із фотокомпозитом. Це світлозатверджуваний пластичний матеріал, який після препарування зуба адгезивною системою («клеєм» у народі) отверждается в полімеризації лампі.

  • Герметизація тріщин

    Це профілактична процедура, особливо в дітей віком. Метою лікування є попередження виникнення карієсу у фісурах (борознах, ямках) жувальних поверхонь, найчастіше перших та других постійних молярів, протягом кількох місяців після їх прорізування. Якщо ямки на цих поверхнях вузькі та глибокі, тому їх дуже важко очистити навіть при добрій гігієні, існує ризик карієсу незабаром після прорізування, коли зубна емаль ще не повністю мінералізована. Стоматолог очищає поверхню зуба професійною щіткою або ультразвуком або маленьким дрилем злегка розширює фісури і згодом заповнює простір, що утворився, малов’язким матеріалом.

  • Видобуток

    Це остаточне видалення зуба з ротової порожнини. Хоча стоматологія зазнала значного розвитку за останні десятиліття, зберегти кожен зуб, як і раніше, неможливо. Рішення про необхідність видалення лікар приймає на підставі клінічного та рентгенологічного дослідження у розрізі загального стану здоров’я за інформованою згодою пацієнта. Процедура проводиться під місцевою анестезією, після екстракції очищають ложе і рану екстракції зазвичай вшивають. Пацієнта інструктують, як поводитись у перші дні після процедури, чого слід уникати та як діяти у разі ускладнень.

  • Геміекстракція (гемісекція)

    Це хірургічна процедура, що виконується на багатокореневих зубах – майже виключно на молярах (табуретах) з метою збереження коронкової частини зуба для його протезування (наприклад, як частина мосту). Лікування починають після застосування місцевої анестезії з поділу зуба та подальшого обережного вилучення відділеної частини, щоб не пошкодити частину зуба, що підлягає збереженню.

  • Резекція верхівки кореня

    Передбачає видалення періапікального запального вогнища і частини верхівки кореня зуба, що виступає в це вогнище. Цій процедурі передує ендодонтичне лікування з використанням відповідної кореневої пломби. Процедуру зазвичай проводять на однокореневих зубах (різці, ікла), молярах, у виняткових випадках молярах. Лікування показано в тому випадку, якщо зуб після ендодонтичного або після реендодонтичного лікування зберігаються суб’єктивні проблеми пацієнта (повторний набряк, свищ) і на рентгенограмі видно запальне вогнище в області верхівки кореня.

  • Пародонтологія

    Розділ стоматології, що займається захворюваннями підвісного апарату зуба – пародонта (структури, що відповідає за фіксацію кореня в кістці), їх етіологією, патогенезом, діагностикою та терапією. До захворювань пародонту ми відносимо перш за все гінгівіт (запалення ясен) і пародонтит (пізніша стадія ураження підтримуючого апарату, що проявляється наявністю стовбурів періодонту, а в більш тяжкій стадії – розхитуванням зубів). В даний час основна увага приділяється їх профілактиці, а саме регулярному механічному видаленню нальоту в рамках домашньої гігієни ротової порожнини. Досвідчена команда наших гігієністів інструктує пацієнтів, як правильно чистити зуби. Зміст їх роботи також полягає у видаленні зубного каменю, глибокому скейлінгу, повітряному потоці або домашньому відбілюванні зубів.

  • Глибоке масштабування

    Так зване «глибоке очищення» (скейлінг та планування коренів також використовуються у професійній термінології) — процедура, показана у разі пізнішої стадії пародонтиту. Його мета – видалення зубних відкладень та каміння з поверхні кореня зуба під місцевою анестезією, а також інфікованого цементу кореня. Виконується стоматологом-гігієністом з використанням ручних кюреток, ультразвуку та періотоку. Глибоке масштабування може бути націлене на окремі зуби або всі зуби верхньої і нижньої щелепи відповідно до оцінки стоматолога.

  • Кюретаж

    Лікувальна процедура, що застосовується сьогодні рідше при діагностиці більш занедбаної стадії пародонтиту. Його мета – придушити запальний процес та зменшити глибину ствола. Ми розрізняємо два види вишкрібання – відкритий та закритий.

 

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11