Перші зуби в дітей віком зазвичай прорізуються у віці від 5 до 10 місяців. З цього моменту за ними необхідно ретельно доглядати. Здорові молочні зуби важливі не тільки для прикусу, але й тимчасово «тримають місце» постійного зубного ряду, який замінить їх згодом. Крім того, молочні зуби відіграють важливу роль у розвитку щелеп та розвитку мови. І останнє, але не менш важливе: ви позбавите свою дитину від болю, якщо її зубки отримають належний догляд і збережуть їх здоровими.

Перед прорізуванням зубів

Однак про правильну «гігієну ротової порожнини» необхідно подбати ще до того, як проріжуться перші зуби. У роті новонародженого немає карієсогенних бактерій, тобто. бактерій, що викликають карієс . Однак уже в перші роки життя вони передаються дитині її батьками, братами та сестрами чи іншими людьми (наприклад, при облизуванні ложки чи соски). Щоб запобігти карієсу, батьки чи брати і сестри ніколи не повинні лизати соску дитини або ділитися столовими приладами.

Правильний догляд із самого початку

Ви можете підготувати дитину до наступного чищення зубів ще до того, як проріжуться перші зуби, наприклад, кілька разів провівши чистим кінчиком пальця по беззубій яснах. Однак починати регулярний та ретельний догляд необхідно не пізніше, ніж проріжеться перший молочний зуб, щоб у майбутньому у вашої дитини були красиві та здорові зубки:

  • Молочні зуби особливо схильні до карієсу, тому що їх емаль ще не повністю сформована. Тому зуби потрібно регулярно чистити водою, наприклад, після основних прийомів їжі, але особливо після солодощів та підсолоджених напоїв. Спочатку це можна зробити чистою носовою хусткою (або шматочком марлі), оберненою навколо вказівного пальця; матеріал, що використовується, повинен бути безворсовим, якщо це можливо. Іноді потрібно кілька ніжних спроб, тому що деяким дітям потрібно спочатку звикнути до «чищення» зубів. Але можна і обережно чистити зуби щодня м’якою дитячою зубною щіткою.
  • Стоматолог найкраще порекомендує зубну пасту, що підходить для дітей. Про те, чи потрібно використовувати таблетки фтору, або зубна паста, яка містить фтор, ваш педіатр повідомить вам, або Дантист.
  • Приблизно з 3 років дитина повинна звикати чистити зуби двічі на день. Однак потрібно поступово вчитися правильно чистити зуби. Тому покажіть дитині, як правильно чистити зуби, і потренуйтеся з нею випльовувати пасту. Дайте дитині достатньо часу для занять.
  • Діти часто бажають чистити зуби самі. Якщо це стосується вашої дитини, ви все одно повинні стежити за збиранням. Крім того, фахівці рекомендують вкотре почистити зуби для впевненості, особливо перед сном.
  • Школярі можуть чистити зуби самостійно. Як тільки дитина вчиться писати, її моторика вже досить розвинена, щоби самостійно чистити зуби. Проте, навіть тут потрібно регулярно перевіряти чищення зубів. Особливу увагу потрібно приділити так званому шостому зубу (першому постійному моляру), тому що цей зуб вже має глибокі борозни та ямки, і тому його потрібно чистити особливо ретельно. З 6 років діти можуть використовувати зубну пасту з більш високим вмістом фтору.
  • Профілактичні огляди у стоматолога : починати регулярні візити до стоматолога слід пізніше, ніж коли проріжуться всі молочні зуби, тобто. приблизно від 2-3 років дитини. Однак відвідати стоматолога можна і набагато раніше – щоб дитина звикла до «безболісних» відвідувань стоматологічного кабінету.
  • Намагайтеся уникати напоїв та продуктів, що містять цукор, лише зрідка включайте солодощі у своє меню. Привчіть дитину до несолодких напоїв, таких як трав’яний чай або вода. Практичний досвід показує, що дитина, яка ще не контактувала з солодощами, не потребує навіть цього смаку. Іншими словами, пристрасть до солодкого виховується. Діти також не повинні постійно смоктати пляшку солодкого напою.
  • Основною умовою здорових зубів є збалансоване та здорове харчування.

 

Відвідування стоматолога з дитиною

На додаток до здорового харчування та ретельного чищення зубів регулярні огляди у стоматолога є одним із основних профілактичних заходів, які батьки можуть вжити, щоб забезпечити здоров’я зубів своїх дітей. Важливо вчасно почати відвідувати стоматолога та дотримуватися термінів регулярних профілактичних оглядів.

В ідеалі перший візит дитини до стоматологічного кабінету має бути приємним досвідом. Саме тому фахівці рекомендують розпочинати візити до стоматолога до появи перших проблем. Крім того, таким чином можна привчити дитину до регулярних оглядів. Перший візит до стоматолога має відбутися пізніше, як по того, як проріжуться все молочні зуби, тобто. близько 2-3 років дитини. Після цього важливо проходити регулярні огляди (двічі на рік).

Тільки стоматолог може вчасно розпізнати пошкодження зуба та вжити профілактичних заходів, щоб йому не довелося свердлити. Крім того, він інформує вас про правильний догляд за дитячими зубами.
Перед першим відвідуванням стоматологічного кабінету ви можете поговорити з дитиною про те, на що чекати і що зробить лікар. (В ідеалі, однак, щоб дитина вже була присутня в кабінеті і спостерігала за всім процесом під час вашого попереднього візиту, коли лікар тільки проводив огляд.) Опишіть дитині обстановку стоматологічного кабінету, роботу стоматолога, його одяг та спеціальні інструменти, які він використовує (наприклад, стілець, який піднімається, як космічний корабель). Поясніть дитині, що лікар оглядає внутрішню частину рота та використовує маленьке люстерко. Пограйте вдома стоматолога і загляньте в рот своїй дитині. Відведіть дитину на прийом до основного стоматолога один раз, коли підете на профілактичний огляд. Також можуть допомогти дитячі книги, в яких описується ситуація стоматологічного кабінету та стоматологічного огляду.

При цьому якнайшвидше привчіть дитину до того, що вона може перебувати в кабінеті стоматолога під час огляду (а можливо, і лікування) «один», тобто. без вашого супроводу. Це має бути правилом в останню чергу для школярів (адже ви не з дитиною у школі), тому що досвід показує, що діти без супроводу батьків набагато краще взаємодіють у стоматологічному кабінеті.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11