Обиватель дуже часто живе в уявленні про те, що будь-яке лікування у стоматолога, особливо якщо йдеться про лікування кореневих каналів, обов’язково має бути болючим. Це не так. В даний час у розпорядженні лікарів є широкий спектр місцевих анестетиків, що дозволить безболісно проводити стоматологічні процедури. Ендодонтичному лікуванню завжди передує застосування місцевої анестезії.

Ендодонтія – це розділ стоматології, що займається захворюваннями пульпи зуба та пародонту. Нехай зіпсується або при травмі, але і за іншими механізмами дратується пульпа – пульпа зуба (це тканина в самому «серці» зуба, рясно забезпечена кровоносними судинами і іннервується). Пульпа має обмежену здатність до самозахисту, і при перевищенні цієї межі розвивається запалення пульпи зуба або загибель нервово-судинного пучка (некрозу) і подальшого розвитку пародонтиту (запалення в області коренів зубів). В даний час, завдяки технічному прогресу та знанню біології пульпи зуба, ми можемо лікувати такі уражені зуби.
Основою якісного лікування є встановлення діагнозу. Досвідчений лікар збирає анамнез (суб’єктивні труднощі хворого, їх тривалість та характер), проводить необхідне клініко-рентгенологічне дослідження та на підставі отриманої інформації ставить діагноз, необхідний для подальшого лікувального заходу.

Лікування кореневих каналів (скоріше кореневої системи, оскільки це дуже складна та комплексна система) проводиться за допомогою коффердамної мембрани, яка накладається після застосування місцевого анестетика. Цей бар’єр відокремлює лікований зуб від решти ротової порожнини таким чином, щоб робоче поле було максимально чистим, і в той же час пацієнт був захищений від можливого проковтування або вдихання інструментів або дезінфікуючих ополіскувачів, що використовуються під час лікування.

Ендодонтичне лікування в даний час вимагає використання збільшувального скла – збільшувального скла або операційний мікроскоп, щоб лікар міг працювати з кореневою системою під візуальним контролем. Завдання стоматолога полягає в тому, щоб видалити інфіковану пульпу зуба з порожнини пульпи та кореневих каналів, обробити канали на всю довжину за допомогою ручних та машинних інструментів, а потім продезінфікувати кореневу систему за допомогою ірригантів (ополіскувачів), які задіює лікар, що доглядає, підвищення їх ефективності. Завершенням лікування є герметичне закриття кореневих каналів біосумісним матеріалом.

Ендодонтичне лікування має супроводжуватися відновленням коронки зуба. Лікар ухвалить рішення про оптимальне постендодонтичне лікування, виходячи зі ступеня втрати твердих тканин зуба, стану підвісного апарату, стану прикусу та естетичних вимог пацієнта. Це або тільки виготовлення фотокомпозитної пломби, але в багатьох випадках рекомендується зуб оснастити коронкою.

Якщо у вас є питання про лікування кореневих каналів, не соромтеся ставити їх своєму стоматологу . Усі аспекти мають бути з’ясовані до початку терапії для задоволення обох сторін.

 

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11