
Зубні коронки належать до стоматологічних процедур, що часто виконуються для зміцнення та захисту пошкоджених зубів.
Якщо зубні коронки ретельно очищаються і не порушуються процедури регулярного догляду, термін служби коронок може перевищувати 10 років. Однак не слід забувати, що термін служби кожного зубного вініра неоднаковий. Оскільки деякі матеріали, що використовуються при лікуванні зубних вінірів більш довговічні, ніж інші, їх можна використовувати протягом більш тривалих періодів часу за умови належного догляду та дотримання певних моментів.
Термін служби зубних коронок може змінюватись в залежності від особистого способу життя пацієнта, звичок, практики гігієни порожнини рота та характеристик зносу зубних коронок. Однак можна говорити про середню тривалість життя цирконієвих та коронкових зубів.
Термін служби фарфорових вінірів варіюється приблизно від 10 до 12 років. Цей термін служби можна продовжити, якщо після лікування фарфоровими зубними вінірами здійснюється правильний догляд за ротовою порожниною і зубами і зберігається здоров’я ясен.
Цирконієві зубні коронки, виготовлені з цирконію , біосумісного матеріалу, більш довговічні, ніж порцелянові. Цирконієві стоматологічні покриття можна використовувати в середньому від 12 до 15 років.
У нормальних умовах вважається природною ситуація, коли зубні коронки з часом послаблюються та зношуються через різні фактори. Однак існує ризик того, що звички життя можуть ще більше прискорити цей процес. З іншого боку, здоров’я ясен є одним із найважливіших факторів, що визначають термін служби зубної коронки.
Рецесія ясен призводить до того, що зубні вініри втрачають гармонію країв і втрачають здатність захищати зуб, до якого вони прикріплені. Відповідно, після цього періоду виникає необхідність заміни зубних коронок.
Як продовжити термін служби зубних вінірів ?
Один з найважливіших моментів, який слід враховувати, щоб продовжити термін служби зубних вінірів , – це уникати стискання зубів. Стиснення зубів може призвести до зношування та розтріскування зубних коронок. З цієї причини люди, які мають проблеми зі скреготінням зубами, наприклад, пацієнти з бруксизмом , не повинні забувати використовувати нічні платівки, особливо під час сну, щоб захистити свої зубні коронки. Нічна пластина захищає не лише зубні коронки, а й природні зуби у роті людини від надмірної жувальної сили.
Щоб зубні вініри прослужили довше, зуби слід чистити двічі на день та проводити необхідне чищення за допомогою зубної нитки. При чищенні зубів належну увагу слід приділяти зоні навколо коронок, особливо лінії ясен. Правильний і регулярний догляд за ротовою порожниною також зводить до мінімуму ризик карієсу в області під зубними коронками.
Щоб безпечно використовувати зубні вініри протягом багатьох років, дуже важливо не гризти нігті та не жувати тверді предмети, такі як горіхи та лід. Люди з такими звичками вкрай висока можливість пошкодження як зубних коронок, а й природних зубів.
Регулярні огляди стоматолога не слід переривати, щоб захистити здоров’я порожнини рота і зубів. Завдяки регулярним оглядам у стоматолога можливі карієси та потенційні проблеми можна діагностувати та лікувати на ранній стадії. Таким чином, можна досягти значної переваги в плані збільшення терміну служби зубних вінірів.
Як традиційне фарфорове покриття на металевій основі, так і цирконієве покриття відіграють важливу роль у забезпеченні естетичного та природного зовнішнього вигляду у роті, а також комфортної функції жування. Завдяки своїй високій довговічності та міцності монолітне цирконієве покриття зазвичай зберігає свою довговічність протягом більш тривалого періоду порівняно з фарфоровими стоматологічними покриттями.
Використання повністю естетичних, але тендітніших склокерамічних покриттів у місцях, де жувальна сила висока, наприклад, на мостах або молярах з великою відстанню між ними, може збільшити потенційні проблеми з переломами. З цієї причини в молярах з довгими проміжками доцільніше вибирати міцні матеріали, такі як монолітний цирконій.