Ми не відвідуємо стоматологічний кабінет тільки у разі зубного болю, викликаного карієсом. Що робити, якщо ви відчуваєте, що із вашим зубом щось не так? Ви виявляєте у ньому тріщину чи навіть виявляєте, що його частина відкололася? Чи є профілактика перелому зубів? Як ви скоро дізнаєтесь, зуб може зламатися або тріснути з низки причин.

Справа в тому, що причиною зуба, що тріснув, найчастіше є травма. Навіть якщо зуб тільки тріснув, слід негайно звернутися до лікаря. Запалення може потрапити в травмовану область, і, звичайно ж, необхідно також закріпити та залатати пролом у зубі, щоб запобігти його поширенню.

Якщо частина зуба відкололася, якнайшвидше зверніться до лікаря. Навіть зламаний зуб може врятувати фахівець, але необхідно транспортувати всі його частини до кабінету лікаря. Фрагменти, яких більше немає у роті, необхідно зберігати у вологому середовищі. Оберніть частини зубів змоченою серветкою або змочіть їх у молоці. Ви, звичайно, можете тримати їх у роті, якщо можете це залежить від розміру фрагментів.

Зуб може тріснути і під впливом пломби з амальгами. Це матеріал, в якому в результаті відкушування твердих продуктів можуть з’явитися видимі тріщини, які потім дуже легко вплинуть на структуру здорового зуба. Якщо амальгама починає тріскатись, рекомендується замінити її, щоб вона не заважала здоровій частині зуба. Не хвилюйтеся, до проблеми розтріскування амальгами, як правило, приїде стоматолог вчасно, навіть найдрібніші тріщини видно під мікроскопом.

Неприборканий горіх, кісточка в рисі, забута кісточка в пудингу або інша витівка в їжі можуть серйозно пошкодити зуби. Тому завжди намагайтеся контролювати те, що ви їсте, щоб уникнути непотрібних травм.
Загалом у міру дорослішання людини старіють і зуби. Ось чому важливо, особливо в літньому віці людини, правильно берегти і доглядати свої зуби. Порадьтеся зі стоматологом, які зубні пасти краще використовувати для зміцнення зубів. Ви також можете подумати про вітамінно-мінеральні добавки.

Так звані мертві зуби дуже схильні до збоїв у роботі. На думку фахівців, саме вони найчастіше тріскаються. Це зуби, які позбавлені нервів, тому вони також нечутливі. Цей тип зубних рядів тендітніший і, як правило, слабший, тому він може витримувати набагато менший тиск, ніж здорові зуби. Що стосується нижніх щелеп у задній частині рота, то для них бажано створити спеціальний захист.

Зуб може тріснути і через невилікуваний карієс. Цілком можливо, що ваш зуб навіть не хворітиме, тому що карієс може прорости крізь зуб горизонтально. Як тільки ваш прикус не витримає, він зламається, і ви нічого не зможете з цим вдіяти. Бажаєте уникнути тріщин? Потім проходьте регулярні огляди , щоб переконатися, що у роті немає карієсу.

Ви скрипіте зубами? Тоді пам’ятайте, що ще однією з основних причин розтріскування зубів є бруксизм . Якщо ви свідомо треті зуби один про одного, обов’язково постарайтеся якнайшвидше приборкати свою шкідливу звичку. Існує також нічний бруксизм , який є більш поширеною та, на жаль, несвідомою проблемою. Якщо ви скрипіте зубами ночами, поговоріть зі своїм лікарем про виготовлення каппи, які не допоможуть вирішити проблему скреготу, але захистять ваші зуби. Якщо ви хочете дізнатися більше про бруксизм , відкрийте нашу статтю, яка повністю присвячена цій темі. Ви можете знайти його у нашому блозі.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11