Ваш син чи дочка скриплять зубами ? Не хвилюйся.

Скрегіт зубами – дуже поширена проблема у дітей, особливо в період зміни прикусу, тобто періоду, коли молочні зуби випадають, поступаючись місцем постійним.

До нас до стоматологічної клініки Слаутинського приходить багато стурбованих мам зі скаргами на бруксизм у їхньої дитини. Ми завжди намагаємось їх заспокоїти, пояснюючи, що скрегіт зубами – це нормально для дитини і не потрібно через це засмучуватися.

Рішення існують, і одне з них, яке слід розглянути, – це застосування невидимого ортодонтичного апарату . Основна мета невидимих брекетів – вирівняти зуби шляхом усунення неправильного прикусу, але як додаткова перевага вони також можуть допомогти дитині контролювати бажання скрегіт зубами. Таким чином, постійні зуби будуть захищені від явища бруксизму.

Але перш ніж зосередитися на рішеннях, спробуймо зрозуміти, від чого може залежати скрегіт зубами.

Дитячий бруксизм : від чого це може залежати

Бруксизм у дітей зазвичай частіше виникає у нічний час, коли дитина не контролює нервові подразники. Але не можна виключати, що явище часто виникає і вдень.

Давайте з’ясуємо, чи є різницю між нічним і денним скреготінням зубами.
Якщо дитина скрипить зубами протягом дня, причини можуть залежати від надмірного стресу або напруги через якусь подію, яка сталася або ось-ось станеться. Може статися і так, що діти не здатні вільно виражати свій настрій і, як наслідок, пригнічують негативні емоції та гнів, викликаючи значний стрес.

У цих випадках батькам рекомендується допомогти дитині керувати своїми емоціями здоровим способом, можливо, за допомогою спорту або просто відкрито кажучи про проблему.

Саме в перші роки життя діти вчаться справлятися зі стресом по-своєму. Тому необхідно навчити його стратегіям тримати під контролем негативні чи нервові думки та почуття.

Проблему легко розпізнати через те, що дитина видає шум, коли його зуби труться один про одного. Виглядає як металевий звук і його важко сплутати з іншими.

Якщо дитина скрипить зубами ночами, причини завжди можна пов’язати із надмірним стресом, але в цьому випадку батькові складніше усвідомити це. Проблему зазвичай помічають, коли дитина починає виявляти явну втому через часті епізоди нічних мікропробуджень.

Іноді можуть пройти місяці, перш ніж у дитини з’явиться бруксизм , тому дітей слід проходити планові огляди у стоматолога.

У будь-якому випадку інфантильний бруксизм часто не залежить від волі дитини, тому немає необхідності її лаяти або змушувати контролювати явище. Існують різні випадки, у яких скрегіт зубами залежить від неправильного прикусу . Саме тому ми завжди рекомендуємо мультидисциплінарний підхід. Якщо проблема пов’язана з поганою оклюзією зубів, рішенням може стати невидимий ортодонтичний апарат.

Однак важливо знати, що скрегіт зубами зазвичай проходить у міру зростання, тому хвилюватися правильно, але не перебільшувати.

Наприклад, перш ніж думати про фармакологічне лікування, корисно знати, що існують природні засоби, що стримують зуби.

Давайте заглибимося в те, що вони являють собою, в наступному параграфі.

Натуральні засоби від скрегітання зубами у дітей

Ми думаємо, що це важко повірити, але іноді рішення простіше, ніж ви думаєте.
Щоб уникнути епізодів бруксизму у дітей, ми рекомендуємо:

  • 8 годин сну на добу;
  • Уникайте яскравого світла, шуму та стресових дій перед сном;
  • Щоб дитина займалася спортом вдень, а не ввечері;
  • Не залишайте в кімнаті ліхтарі та інші предмети, що створюють шум у нічний час.

Дитині дуже важливо спати достатню кількість годин за ніч ще й тому, що її добова витрата енергії набагато вища, ніж у середнього дорослого, і їй необхідна підзарядка.

Погана звичка — дозволяти дитині користуватись мобільним телефоном або іншими пристроями перед сном. Це те, чого категорично слід уникати.

Спорт для дітей має важливе значення. Вони повинні мати можливість бігати та висловлювати свою енергію здоровим способом, тобто за допомогою спорту.

Перед сном діти повинні займатися розслаблюючими видами діяльності, їм не можна бігати по дому і тим більше їсти солодку їжу, таку як солодощі та інше. Хоча б за пару годин до сну бажано почитати гарну книгу чи розслаблюючу мануальну гру.

Це прості поради, які, можливо, здаються очевидними, але, зрештою, помітно впливають на життя дитини.
Якщо все це не допомогло, рекомендуємо пройти поглиблене стоматологічне обстеження вашої дитини в нашій спеціалізованій практиці.
Водночас ми знайдемо рішення.
Ми чекаємо на вас і допоможемо вирішити проблему.

 

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11