Веганська дієта стає все більш популярною не тільки через зростаючу поінформованість про умови утримання тварин, але й важливим фактором стають екологічні аспекти. Відмова від продуктів тваринного походження вимагає нового підходу до складання страв, що забезпечують усі поживні речовини.

Найнеобхідніші вітаміни та мінерали

Декілька років тому в рамках широкої громадської кампанії було сказано, що вживання молока зробить нас великими. Все тому, що молоко є одним із джерел кальцію, який є будівельним мінералом, важливим для створення структури наших зубів. Рослинні джерела кальцію включають білу квасолю, мигдаль, тахіні , сушений інжир та збагачені продукти, такі як рослинне молоко.

Також важливо забезпечити вітамінами В 2 та В12, що містяться в основному в м’ясі, яйцях або рибі, дефіцит яких може призвести до послаблення емалі та дентину – ці вітаміни слід доповнювати.

Фрукти і овочі

Багато фруктів і овочів, незважаючи на те, що вони корисні і забезпечують наш організм безліччю вітамінів, не завжди позитивно впливають на наші зуби. Насамперед, значний вплив на колір наших зубів мають такі продукти, як буряк, малина, чорниця та вишня. Крім того, натуральні кислоти, що містяться в деяких фруктах, знижують рН ротової порожнини, що, у свою чергу, призводить до пошкодження емалі або навіть кислотної ерозії.

Побічні ефекти легко запобігти, просто прополощіть рот водою після вживання таких фруктів, як цитрусові, малина або вишня, щоб нейтралізувати дію кислот. Також слід пам’ятати, що після вживання такого фрукта не можна чистити зуби щонайменше півгодини, оскільки він може швидко дратувати емаль.

На що слід звернути найбільшу увагу?

Насамперед слід забезпечити організм вітамінами, які в основному містяться у молочних чи м’ясних продуктах. Щоб не приймати їх тільки у вигляді добавок, варто вживати, наприклад, соєве молоко, шпинат, броколі або тофу, адже ці продукти багаті на такі вітаміни, як В 2 і D. Не забувайте про правильний догляд за порожниною рота, і контрольні візити, які стосуються не тільки веганів .

Нижче наведено список продуктів, які завдяки високому вмісту кальцію є гарною заміною на традиційне джерело:

  • Рослинне молоко (соєве, рисове чи інше) – у середньому склянка містить близько 200-300 мг кальцію.
  • Насіння чіа – 100 г насіння містить 631 мг кальцію.
  • Мигдальне масло – 2 столові ложки = 111 мг кальцію.
  • Курага – 1/2 склянки = 35 мг кальцію
  • Варена брокколі – 1 чашка = 62 мг кальцію.
  • Соєвий йогурт – 150 г йогурту містять близько 300 мг кальцію.
Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11