Поради, як впоратися з його візитом

Цілком нормально не чекати з нетерпінням походу до стоматолога. Але проблема виникає, якщо ви починаєте відкладати візит. Регулярні огляди дуже важливі. Отже, якщо вами керує страх, постарайтеся побороти його раз і назавжди. Ми пропонуємо вам поради щодо того, як це зробити в сьогоднішній статті.
Чекаю на стоматолога! Ця пропозиція, яку, можливо, ніхто ніколи не вимовляв. Дбати про стоматолога природно. Але ваш страх ніколи не повинен розростатися до таких розмірів, щоб відбити полювання від профілактичних відвідувань.

Якщо ви боїтеся стоматологічних оглядів, важливо навчитися справлятися із цим. Є багато способів краще керувати відвідинами стоматологічного крісла. Ми в Слаутінському знаємо, що зі страхом часто важко боротися. Ось чому ми зібрали кілька перевірених порад, які допоможуть вам раз і назавжди подолати тривогу.

Звідки страх перед стоматологом?

Якщо вас пробиває крижаний піт, як тільки ви чуєте слово «дантист», можливо, ви вже поцікавилися, звідки взялася ця паніка. Це часто бере свій початок у поганому досвіді чи досвіді. Люди часто побоюються відвідування стоматолога з однієї з таких причин.

Боязнь болю чи поганого досвіду

Люди часто бояться йти до стоматолога, бо бояться болю. Це природно, адже майже кожен із нас пережив хворобливий момент у кріслі стоматолога. Тоді зрозумілий страх, що це повториться чи виникнуть ускладнення.

Батьки також можуть несвідомо вселяти страх своїм синам. Потім ми носимо цей страх у собі, і саме тому, що він ірраціональний, його важко зрозуміти і з ним працювати.

Якщо ви знаєте, що ваші зуби не в кращому стані, то зрозуміло, що ви не хочете показувати їх фахівцеві .
Але не бійтеся цього. Стоматолог завжди може порадити та допомогти вам.

Обмежений контроль за ситуацією.

Ви можете поговорити з більшістю лікарів. Однак у стоматолога ваш рот є предметом лікування. Це викликає у багатьох людей паніку через те, що вони не можуть спілкуватися та повідомляти про біль чи дискомфорт. Але це зовсім так. Тому сьогодні ми розповімо вам, як вчинити у цій ситуації.

Як проявляється панічний страх чи тривога?

У вас за годину призначено візиту до стоматолога, а йти зовсім не хочеться? Така ситуація поширена та піддається управлінню. Але справжній жах проявляється набагато інтенсивніше. Люди, які страждають від непереборного страху, часто:

  • вони відкладають візити до стоматолога або не приходять на узгоджений прийом,
  • тривала зневага доглядом,
  • боїться увійти у двері зали очікування,
  • в очікуванні лікування у них частішає серцебиття,
  • їм сняться кошмари в ніч перед відвідуванням, і вони зазвичай охоплені тривогою.

Найгіршим наслідком страху в даному випадку є те, що ми поступово починаємо нехтувати профілактикою. Це може поступово погіршити стан наших зубів. У міру погіршення стану зубів погіршується і наш страх. Однак для того, щоб ситуація почала покращуватись, потрібно перебороти свої страхи та вирушити до стоматолога. Але як подолати? Ось кілька рекомендацій.

 

Поради щодо подолання страху перед стоматологом

У багатьох випадках вас може долати паніка. Але завжди є рішення під рукою. Ми написали для вас 12 перевірених прийомів, щоб позбавитися страху або хоча б максимально його усунути.

Знайдіть хорошого стоматолога.

Ваш страх перед лікуванням може зникнути сам собою, якщо ви знайдете фахівця, який вибере делікатний підхід. Сьогодні вже є багато центрів, де можуть працювати із тривожними пацієнтами. Тож йдіть і читайте відгуки. Хороший стоматолог – перший крок до успіху.

Плануйте свій візит до стоматолога з розумом

Якщо візит до стоматолога викликає у вас стрес і думаєте про нього весь день, краще сплануйте наступний візит. Призначте зустріч на ранок, щоб не поспішати.

Також не забудьте адаптувати цей день до настрою. Якщо ви знаєте, що збираєтесь лікуватись у стоматолога, не плануйте на цей день жодних інших неприємних справ. По можливості дозвольте собі спокій та розслаблення після процедури.

Знайдіть приємне заняття перед походом до стоматолога.

Якщо ви маєте прийом у стоматолога, зробіть цей час приємним, чим-небудь, що вам подобається. Почніть читати захоплюючу книгу, увімкніть епізод улюбленого серіалу, увімкніть пісню, яка піднімає вам настрій. Одним словом, знайдіть те, що завжди зможе вас заспокоїти та підняти настрій.

Кажи, удвох краще. Навіть страхом легше керувати, якщо ви в ньому не самотні. Компанія партнера, члена сім’ї або когось із близьких допоможе вам розслабитися та відігнати неприємні думки.

Найгірші почуття часто наздоганяють вас у приймальні, де ви насилу можете відволіктися. Наявність когось із вами виразно зробить цей час приємнішим.

Винагородіть себе.

Ви справді боїтеся стоматолога і чи збираєтеся ви протистояти йому зі своїми страхами? Тоді ви точно заслужили нагороду! Ви можете запланувати поїздку, зустріч із друзями або з людиною, яка вас супроводжувала. Ви також можете винагородити себе матеріальним подарунком. Якщо у вас немає натхнення, ми можемо порадити нам один з наших наборів для відбілювання.

Якщо ви плануєте перевірити свою посмішку у професіонала, було б соромно не скористатися ситуацією. Підготовлені таким чином зуби ідеально підходять для відбілювання за допомогою SMILI. Завдяки цьому ваші зуби будуть не лише здоровими, а й красивими!

Розкажіть стоматологу про свій страх.

Якщо ви відчуваєте, що не повинні показувати свою слабкість перед стоматологом і повинні боротися з усім у собі, це не так. Часто такий підхід посилює всю ситуацію. Якщо ви скажете своєму стоматологу, що боїтеся і що лікування є для вас великою проблемою, це заспокоїть вас.

Перед процедурою ви можете домовитися з лікарем про деякі прикмети на випадок, якщо процедура буде для вас дискомфортною або раптом відчуєте біль. Знання того, що ви не зовсім безпорадні в кріслі стоматолога, може допомогти вам впоратися з ситуацією набагато краще та раціональніше.

Попросіть пояснити процедуру

Якщо ви зізнаєтеся своєму стоматологу в тому, що вам важко впоратися з лікуванням, буде добре, якщо ви також поясните, що на вас чекає під час лікування. Скажімо чесно, медичні інструменти часто викликають повагу навіть у найсміливіших пацієнтів. Тому вам обов’язково допоможе, якщо ви знатимете, як проходитиме процедура і чому ваш стоматолог тягнеться до різних інструментів у певні моменти. Ідеї, які ви носите в голові, можуть бути набагато страшнішими за саму реальність.

Попросіть анестезію.

Сьогодні місцева анестезія є досить поширеною. Однак, якщо ви перебуваєте в стані стресу і повні адреналіну під час візиту до стоматолога, це може не спрацювати повністю. Поки лікар перевіряє чутливість області, не бійтеся дзвонити, якщо ви все ще відчуваєте біль чи чутливість.
Якщо ваша паніка або страх стоматолога дійсно нестерпні, постарайтеся отримати консультацію про варіанти лікування під загальним наркозом.

Спробуйте розслаблюючі вправи, найчастіше саме лікування пройде без жодного ускладнення. Страх, який у вас є, в основному походить тільки з ваших ідей та припущень. Тому постарайтеся максимально заспокоїтись та розслабитись у кріслі.

Дихайте повільно, регулярно та спокійно. Це заспокоїть діяльність серця. Також намагайтеся поступово розслабляти все тіло. Досить покроково зосереджуватись на окремих його частинах і усвідомлено розслаблювати м’язи один за одним. Завдяки зайнятості думок стрес буде знижений.

Тримайте свій розум зайнятим

 

Розслабте як тіло, а й мозок. Згадайте приємний спогад, подумки завітайте до улюбленого місця, заплануйте в голові щось, на що у вас давно не було часу.

Відключити свої думки може бути складно, але разом із регулярним диханням та розслабленням м’язів це піде набагато краще.

Візьміть до рук антистресову кулю

Ви, напевно, чули про антистресові кулі. Стимуляція піддатливими предметами допомагає зменшити стрес у стресових ситуаціях. Це дуже поширена техніка зняття напруги. Тож чому б не спробувати той же метод при відвідуванні стоматолога.

Чим більше зайняті ваші руки, тим більше ваш мозок зайнятий. Якщо вам незабаром візит до стоматолога і у вас немає часу на покупку м’яча, ви легко можете зробити його вдома. Інтернет пропонує безліч навчальних програм.

Назвіть свій страх або зверніться до психолога

Насамкінець, ви можете перемогти страх, тільки якщо ви дасте йому ім’я. Якщо ви відчуваєте невиразне занепокоєння перед візитом до стоматолога, постарайтеся більше його розбити. Ви боїтеся болю? Чи з вами трапилося щось негативне? Що турбує вас найбільше?

Як тільки ви відповісте на такі питання, ви зможете надати своєму страху певної форми. З ним набагато краще працювати.

Якщо ви довго не можете впоратися зі своїми панічними атаками, зверніться за допомогою до фахівця. Він може допомогти вам подолати тривогу.

Зіткніться зі своїм страхом і подбайте про свої зуби

Подолати чи хоча б зменшити свій страх перед стоматологом дуже важливо. В іншому випадку це призводить до того, що ви починаєте уникати стоматолога. І це безперечно не добре для здоров’я порожнини рота. Точно навпаки. Нехтування доглядом за зубами може мати фатальні наслідки, виправлення яких буде набагато неприємнішим.

У нас є лише один зуб, і ми повинні піклуватися про нього належним чином. Стоматолог – не негативний герой, а людина, яка може вам допомогти. Тому попрацюйте зі своїм страхом, і ви побачите, що якщо дотримуватися всіх наших рекомендацій, ситуація покращиться.

SMILI: останній крок до ідеальної усмішки

Здорова усмішка – це чарівно та красиво. Якщо ви вмієте поводитися зі стоматологічним кріслом, то не соромтеся вдосконалювати свою посмішку. Набори для відбілювання SMILI допоможуть вам у цьому.
Можливо, ми не зможемо усунути всі ваші проблеми, але ми можемо допомогти вам зробити останній крок до сліпучої білосніжної посмішки. Тому, перш ніж поїхати на черговий візит до стоматолога, не забудьте вчасно підготувати нагороду. Це може бути, наприклад, наш стартовий набір для відбілювання , який завдяки своєму переважно натуральному складу подбає про ваші зуби.

 

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11