Захворювання язика є знаками, що насторожують, тому що показують зв’язок з функціонуванням нашого організму. Завдяки цьому товстому м’язовому пучку наша мова стає чіткішою, ми відчуваємо смаки, а також це допомагає травленню. У взаємодії з нашими зубами він змішує їжу зі слиною в пасту, з якою шлунок легко впорається. І останнє, але не менш важливе: зовнішній вигляд язика багато говорить про стан нашого здоров’я. Його різні зміни свідчать про те, що щось працює неправильно.

Це здоровий язик?

Здоровий язик має рожевий колір з невеликими горбками на його поверхні, але при деяких захворюваннях цей стан може змінитися.

Червоний язик

  • При анемії язик червоніє, запалюється і може виникнути неприємне печіння.
  • При скарлатині мова стає полунично-червоною.
  • Нестача вітаміну B12 та хвороба Кавасакі також призводять до почервоніння язика.

Найбільш типові захворювання язика

I. Наліт язика

  1. Про грибкову інфекцію свідчить наявність на мові сирного або білого, схожого на вершковий сир нальоту. Поширення грибка Candida може відбутися в будь-якому віці, але частіше зустрічається у немовлят, людей похилого віку, у разі ослаблення імунної системи або як побічний ефект ліків. Деякі хронічні захворювання, такі як діабет або псоріаз, привертають до поширення грибка Candida. грибкове зростання язик. Кандидоз ротової порожнини піддається лікуванню і легко виліковується. Однак, якщо симптоми зберігаються протягом більш тривалого періоду часу, можливо, є більш серйозне основне захворювання (лейкемія, ВІЛ-інфекція).
  2. Липкий жовтуватий наліт мовою вказує на бактеріальну інфекцію. Наліт такої консистенції мовою в першу чергу вказує на бактеріальну інфекцію, але поява товстого жовтуватого нальоту також може бути спричинена жаром або поганою гігієною порожнини рота. Коли ми дихаємо через рот під час інфекції верхніх дихальних шляхів, бактерії можуть розмножуватися в роті. Цей жовтий наліт також легко піддається лікуванню: зазвичай зникає сам собою протягом кількох днів. Оскільки в таких випадках побічні продукти життєдіяльності бактерій можуть викликати неприємний запах з рота, подбайте про правильний догляд за ротовою порожниною.

ІІ. Язик з поверхнею, відмінною від нормальної

  1. Здоровий язик має рожевий колір з невеликими горбками на поверхні, за бугристу поверхню якого відповідають дрібні вузлики, або так звані сосочки. Таким чином, мова з аномально гладкою поверхнею не є нормальною і може привернути увагу до дефіциту поживних речовин (наприклад, дефіциту заліза, вітаміну B12 або фолієвої кислоти).
  2. Язик з потрісканою поверхнею виглядає жахливо, але не завжди супроводжується болем. Це не рідкісне явище у людей похилого віку, на них страждають близько двадцяти відсотків хворих на псоріаз.

ІІІ. Волосата, чорний язик

Волохатй язик, що спостерігається у курців, видає наше здоров’я. Волосатий язик хоч і неприємна з естетичної точки зору, але й не завдає болю. Однак курцям слід приділяти ще більше уваги гігієні ротової порожнини. Можна очікувати не тільки неприємного запаху з рота та нальоту язика, але й мікроорганізми, що прилипли до сосочків, в результаті куріння знебарвлюються і згодом можуть навіть зробити язик майже чорним.

Язик також стає «волохатим», якщо ми не їмо жувальну їжу. Тістоподібна, надто м’яка їжа не стирається з поверхні язика, тому там накопичується білок, званий кератином, який також відповідає за зростання вовни та волосся.

Під час стоматологічного огляду стоматолог оглядає не лише зуби, а й у кожному випадку язик, і при виявленні будь-яких змін дає рекомендації щодо лікування.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11