Бруксизм – це термін, що означає неконтрольоване, мимовільне стискання та скрегіт зубами. Це найчастіше виникає під час сну чи стресових ситуаціях.

При мимовільному скреготі зубами, найчастіше вночі, розвивається сила, з якої поверхні зубів притискаються один до одного, навіть у 10 разів перевищує силу, що застосовується при пережовуванні їжі.

Стрес, напруга та багато іншого

Бруксизмом найчастіше страждають люди, які живуть у стані стресу, чутливі до стресу, мають проблеми в сім’ї або займають високі та відповідальні посади. Найчастіше це викликано стресом та емоційною напругою. Ця напруга характерна для сну і не піддається контролю. Зазвичай ми помічаємо перших симптомів бруксизму. Часто єдиним симптомом, який бачить пацієнт, є ранковий головний біль, біль у шиї чи щелепі.
Крім хронічного стресу, причини бруксизму можуть бути спричинені неправильним протезуванням зубів, коронками та протезами, паразитарними інфекціями.

Стирання зубів та хронічний біль

Бруксизм може швидко призвести не тільки до розтріскування емалі і стирання зубів, але і до їх ослаблення і розхитування, а також до формування дегенеративних змін у щелепних суглобах.Бруксизм також лежить в основі невиявлених хронічних головних болів, болів у шиї та плечовому поясі.

Значення для краси

Бруксизм нерідко призводить до зміни рис обличчя – обличчя стає “квадратним”, “чоловічим” з сильно окресленою лінією щелепи, внаслідок надмірної напруги.

Лікування бруксизму

Загальні методи лікування бруксизму включають використання релаксаційних шин, фізіотерапію та зниження стресу. Якщо у вас вже є пошкоджені зуби через тривале сточування зубів, відвідайте стоматолога /фахівця, який запропонує можливе лікування та відновлення зубів за допомогою комбінації керамічних коронок або зубних імплантатів.

 

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11