Стоматологи через засоби масової інформації все частіше розповідають людям, що стан молочних зубів у дітей раннього віку постійно погіршується. За новою статистикою, у кожного другого дошкільника витівка у вигляді карієсу з’являється як мінімум на одному молочному зубі.

Для батьків важливо стежити, щоб їхні діти чистили зуби з кількох причин. Під карієсом не обов’язково мати на увазі невеликий дефект на зубі, який стоматолог висвердлить за кілька секунд. Якщо карієс прогресує до вищих стадій, може початися навіть запалення пульпи зуба. Потім він дуже легко поширюється на весь зубчастий підшипник. У такому разі пацієнта необхідно лікувати як мінімум антибіотиками, а в багатьох випадках також потрібна госпіталізація.

Як ви вже могли здогадатися з попереднього пункту, при поразці зуба карієс швидко поширюється простором. Не виняток, що він легко досягає сусідніх зубів, які вже за кілька днів починає труїти та руйнувати. Діти мають ризик, що карієс нападе на молочні зуби і, якщо їх вчасно не видалити, переміститься з нього на постійні зуби.

При поразці карієсом молочного зуба стоматологи зазвичай видаляють, оскільки лікувати зуб немає сенсу. Однак це втручання в порожнину рота може призвести до неправильного прорізування постійних зубів. Щілина після віддаленого молочного зуба може почати стулятися, для постійного зуба не залишиться місця і він потім зростатиме криво. У такому разі допомога ортодонту практично неминуча. Відвідування ортодонта рекомендується на стадії змінного прикусу, тобто. коли прорізуються постійні зуби.

Як правильно чистити молочні зуби?

Перші зубки починають з’являтися вже у шість місяців у дитини. Як тільки біленькі миски виглянути у світ, потрібно починати піклуватися про них. Для цього вам знадобиться не класична зубна щітка, а гумовий пристрій, який одягається на вказівний палець. Можливо, ви знаєте її під ім’ям «Палець». Звичайно, вибирайте дитячу пасту, зверніть увагу на високий вміст фтору.

Дитина повинна переходити на звичайну зубну щітку в той момент, коли хоча б половина кількох зубів виглядає з ясен. Вибираючи пензлик, подумайте про те, щоб у неї була маленька голівка, яка б містилася в безі малюка. Вибирайте м’які м’які щетинки, які не дратуватимуть ясна. Навіть при виборі зубної пасти будьте обережні. Дітям має сподобатися, але їм, звичайно, треба пояснити, що це несмачно.

У перші кілька років не дозволяйте дитині чистити зуби одному. Ви можете привчити його до хороших гігієнічних звичок, але майте на увазі, що у дитини як мінімум до трьох років зубна щітка більше схожа на іграшку, якою вона може чистити зуби, але зазвичай не чистить їх належним чином. На останньому етапі чищення батько повинен підійти до дитини, подивитися на стан очищених зубів, похвалити його за виконану роботу і ще раз добре почистити зуби.

Якщо діти ніколи не хочуть чистити зуби, мотивацією для них є те, що ви чистите зуби разом або один з одним. Діти зазвичай також не дозволяють користуватися електричними зубними щітками, які для них є іграшкою, і засобом гігієни одночасно. Ваша дитина не хоче чистити зуби? Він буде гаразд із електричною щіткою.

При налагодженні гігієни ротової порожнини слід з самого початку ввести регулярне ранкове і вечірнє чищення зубів, щоб дитина звикла до цієї діяльності. Також необхідно пояснити дитині, що після вечірньої гігієни ніякі смаколики не вживаються і п’ється лише вода.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11