Зуби йдуть. Важливий етап у розвитку дитини

Молочні зуби з’являються під час прорізування перших зубів у дітей віком від шести місяців до шести років і складаються з 20 зубів: 10 верхніх та 10 нижніх. Ці зуби визначаються як “молочні”, тому що вони випадуть і заміняться відповідними постійними елементами під час другої фази прорізування зубів (так звана “обміну”, що йде від 6 до 12 років дитини).

У середньому поява молочних зубів відбувається приблизно в 6-8-місячному віці, з нижніми центральними різцями і закінчується приблизно у віці 30 місяців, з другим верхнім моляром їх важче побачити, тому що вони розташовані в самому задньому положенні всередині рота. Таким чином, у більшості дітей період прорізування триває близько 3 років.

Як розпізнати ознаки прорізування зуба

З появою молочних зубів можуть виникнути деякі невеликі неприємності , з якими молоді мами повинні бути в змозі впоратися в повному спокої, оскільки можна допомогти дитині, полегшивши її біль за допомогою кількох простих прийомів.

Типовим прикладом показового сигналу про те, що ось-ось має з’явитися зуб, є наявність червоної та запаленої ясна, момент, що передує тому, в якому зуб «виглядає» (тому ясна в цей момент тверда і груба). У цьому випадку можна вдатися до іграшок для укусів та/або нанесення гелю на запалені ясна.
Ще однією безпомилковою ознакою прорізування зуба є підвищене виділення слини: це може статися за багато тижнів до того, як проріжеться справжній зуб.

Часто після цього у дітей, у яких прорізуються перші зуби, спостерігається втрата апетиту. У цьому випадку, якщо новонароджений перебуває на грудному вигодовуванні, він знайде полегшення, якщо прив’яжеться до матері: материнське молоко — це не тільки харчування, а й справжнє заспокоєння.

Конкретні ознаки. Як їх розпізнати та втрутитися

У деяких випадках поява зубів має характеристики, відмінні від норми, які доцільно навчитися розпізнавати; в деталях:

  • прорізування зубів при народженні та в неонатальному періоді. Це відбувається при передчасному прорізуванні нижніх різців, що часто супроводжується почервонінням та запаленням ясен. Також зуб може бути рухомим (ще формується корінь). Можливі травми язика новонародженого та грудей матері (грудне вигодовування може бути болючим);
  • дуже болюча висипка. У деяких випадках висипка може бути пов’язана з невтішним плачем, почастішанням ссання пальців, дратівливістю, кислим стільцем або діареєю, лихоманкою . В останньому випадку можна вдатися до жарознижувального засобу після консультації з перевіреним педіатром. Якщо у вашої дитини також проблеми зі сном, ви можете дати їй теплий ромашковий чай, щоб заспокоїти його.
    Всі перераховані вище симптоми зазвичай зберігаються за кілька днів до прорізування і повністю зникають після прорізування зуба.

Тим не менш, відвідування дитячого стоматолога все ж рекомендується : в більшості випадків лікування не потрібне, але завжди рекомендується огляд у фахівця, щоб уникнути можливих ускладнень.

Перші зуби та гігієна порожнини рота

Увага до гігієни порожнини рота має починатися з народження, якщо ми хочемо забезпечити максимальний добробут дитини та запобігти запаленню та дискомфорту. Перед початком прорізування зубів немає необхідності і показань у використанні зубної щітки: на цьому етапі для очищення рота дитини досить обережно протерти ясна і кілька зубів, що прорізуються, стерильною вологою марлею, обгорненою навколо пальця, або відповідний гумовий палець після кожного прийому їжі.

У віці 2 років рекомендується починати чистити зуби не менше двох разів на день, після основних прийомів їжі, маленькою зубною щіткою та зубною пастою з фтором.

Іншими важливими запобіжними засобами для правильного догляду за періодом прорізування перших зубів є:

  • давайте дитині продукти з низьким вмістом простих цукрів
  • нехай дитина дотримується збалансованої дієти, уникаючи прийому їжі в неробочий час
  • не використовуйте пляшечки з молоком або ромашковим чаєм , особливо якщо вони містять цукор, перед тим, як укласти дитину спати
  • уникайте використання пустушки з цукром чи медом, особливо перед сном чи під час сну.
Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11