Це захворювання вражає багатьох людей. Це викликає естетичний дефект та серйозні наслідки для здоров’я. Яке лікування рецесії ясен? Які його симптоми і як із цим боротися?

 

Рецесія ясен – це втрата ясен, у результаті якої оголюються шийки, пізніше коріння зубів, що супроводжується характерними симптомами.

Зуби та ясна чутливі до тепла та дотику. Вживання гарячих та холодних напоїв або їжі та чищення зубів завдають біль.

Десни можуть опухати та кровоточити під час щоденної гігієни порожнини рота.

Завдяки «рецесії» ясен зуби виглядають довшими.

Там, де ясна зустрічається із зубом, є «ямочка».

 

Якщо ви помітили такі симптоми, запишіться на прийом до стоматолога . Це дуже важливо, адже чим раніше ви відреагуєте на проблеми з яснами та почнете лікування у стоматологічному кабінеті, тим краще для вашого здоров’я. Завдяки цьому можна уникнути серйозних рецесивних наслідків, таких як пульпіт, перелом зуба або запобігти лікуванню кореневих каналів. Крім того, ви покращите зовнішній вигляд ясен і знизите чутливість зубів.

Які методи лікування рецесії ясен?

Стоматолог, який займається лікуванням рецесії ясен, є пародонтологом – спеціалістом із захворювань пародонту. Залежно від тяжкості рецесії та її фону можуть використовуватись різні методи лікування.

Рецесія ясен, викликана поганою гігієною порожнини рота

Занадто часто чистка зубів, використання занадто жорсткої зубної щітки або занадто жорсткого чищення може призвести до пошкодження емалі та ясен. У цьому випадку лікар під час візиту навчить вас правильно доглядати гігієну порожнини рота і при необхідності проведе необхідне пломбування порожнини.
Проблеми з яснами також можуть бути викликані нерегулярною та неточною гігієною порожниною рота. Це призводить до накопичення зубного каменю, який є джерелом пародонтиту та рецесії. У цьому випадку стоматолог видалить та розгладить поверхню коренів. Таким чином усувається причина захворювання та створюються сприятливі умови для регенерації ясен.

Десна відступає через анатомічні чинники.

Іноді цей стан є результатом неправильного прорізування зубів чи неправильної дуги. У цьому випадку ваш стоматолог може призначити ортодонтичне лікування.

Захворювання також спричинене вродженими захворюваннями, такими як тонкі та чутливі ясна. У таких випадках фахівець виконує мукогінгівальну хірургію усунення анатомічних дефектів під місцевою анестезією, тому лікування проходить безболісно.

Як боротися з опущенням ясен

Щоб запобігти захворюванню або його рецидиву в майбутньому, приділяйте увагу правильній гігієні ротової порожнини та регулярному відвідуванню стоматолога. Чистіть зуби відповідно до вказівок лікаря. Використовуйте для цього пензель. Регулярно видаляйте зубний камінь та відвідуйте стоматолога для профілактичних оглядів. Всі ці заходи позитивно позначаться на стані ваших зубів і допоможуть уникнути рецесії ясен.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11