Вибір відповідної зубної пасти для дорослих може стати справжньою проблемою, а коли справа доходить до покупки продукту для дітей – тяжким головним болем. Чи можна дитині чистити зуби звичайною зубною пастою для дорослих? Чи повинен я вибрати той, з чи без фтору? Чи, можливо, спеціальна смакова паста? Відповідаємо на ці та багато інших питань.
Попри стереотипні уявлення, про гігієну порожнини рота дитини потрібно подбати ще до того, як у неї з’являться перші зубки. Спочатку, з перших днів життя малюка, достатньо полоскати рот і ясна марлевим тампоном, змоченим у теплій кип’яченій воді або настої ромашки, що мають прекрасні антибактеріальні властивості. Цю операцію слід проводити вранці, увечері та після кожного годування. Полоскання можна продовжувати і в період прорізування зубів – роздратовані, запалені та опухлі ясна не витримали перших спроб навіть ніжного чищення.
Як тільки у дитини починаються труднощі з прорізування зубів, батьки повинні почати регулярно чистити зуби м’якою щіткою для пальців. Спочатку його достатньо змочити кип’яченою водою, але згодом слід використовувати зубну пасту. Який тип вибрати? Насамперед варто усвідомити, що емаль дитини влаштована інакше, ніж та ж тканина у дорослих, і потреба дитини у фторі, що доставляється у складі зубної пасти, теж різна. Тому перша зубна паста для дитини не повинна містити у своєму складі фтор – замість нього дозволені інші речовини з антибактеріальними та протикаріозними властивостями, наприклад, ксиліт.
Пасту із фтором у складі можна вводити дітям лише після досягнення ними 2-річного віку. Однак слід пам’ятати, що це має бути продукт зі зниженим вмістом цього елемента – надлишок фтору може призвести до захворювання, що називається флюорозом, яке в основному проявляється утворенням на зубах характерних кремових смужок. Для дітей 3-4 років оптимальним вибором є зубна паста з концентрацією фтору 250-500 ppm , для дітей 5-8 років – близько 900 ppm , а дітям шкільного віку вже можна користуватися дорослими зубними пастами з концентрацією фтору дозу фтору близько 1000-1400 частин на мільйон.
На що звернути увагу при виборі зубної пасти для дітей? Коефіцієнт стирання, тобто RDA. Це визначення концентрації абразивів у продукті, завданням яких є видалення нальоту та поверхневої зміни кольору з поверхні зуба. У дитячій зубній пасті цей коефіцієнт має бути максимум 20. Також пізніше, коли малюк почне користуватися тими самими зубними пастами, що й інші члени сім’ї, оптимальна RDA має бути в межах 30-60.
Інша справа – додавання підсолоджувачів, барвників, консервантів або діоксиду титану, що стабілізує колір емалі. Краще, якщо зубна паста буде на основі натуральних компонентів, таких як екстракти чебрецю, ромашки, журавлини або м’яти.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11