Діти до шести років найчастіше бояться стоматолога. Як працювати з маленькими дітьми, щоби вони не боялися візитів до стоматолога?

Основою є правильний час першого візиту. Бажано сходити до стоматолога з дитиною, як тільки з ясен проріжуться перші зубки . Він знайомиться з обстановкою хірургії, знайомиться з людиною, яку регулярно відвідуватиме. Враховуючи, що такій маленькій дитині не потрібно детально оглядати зуби, а перевірка росту зубів є безболісним процесом , дитина понесе з собою додому знання того, що візит до цього спеціального лікаря насправді не зашкодить. зовсім.

Початковий досвід часто є найважливішим. Категорично не рекомендується йти на перший огляд, коли у дитини проблеми із зубами. Якщо стоматологу доводиться втручатися в будь-яку процедуру під час першого візиту, наприклад, при видаленні молочного зуба або навіть свердління каріозної порожнини, дитина точно не запам’ятає стоматолога в хорошому світлі.

Дуже важливо, щоб ви не змінювали свого стоматолога. Дитина так довго звикатиме до того, що одна людина дивиться їй у рот. Звичайно, навіть самому стоматологу дуже складно завоювати прихильність дитини. Це коштує йому багато часу та зусиль, зазвичай потрібна поїздка у кріслі, огляд стоматологічних інструментів або невеликий подарунок під час догляду.

Нічого не працює одразу. Відвідуйте стоматолога двічі на рік, як це рекомендується кожному пацієнтові. Потрібно терпіння та кілька відвідувань. Однак через деякий час ви виявите, що дантист вже став для дитини другом.

Перед плановим профілактичним оглядом пограйте у стоматологічному кабінеті вдома. Огляньте зуби один одного, посвітите один одному у рот світлом, спробуйте дзеркало. Покажіть своєму синові чи дочці, як це працює у стоматолога, за допомогою веселої гри.

Іноді варто дати дитині можливість спершу подивитися, як стоматолог оглядає ваші зуби. Він побачить, що вам не боляче, і не проти замінити вас у кріслі стоматолога.

Деяким дітям потрібно, щоб батьки перебували у кабінеті лікаря, а іншим спокійніше, коли батьки ховаються у приймальні. Вам потрібно перевірити, який метод буде працювати краще для вас.
Якщо ви вже сидите у приймальні, а дитина не хоче йти до лікаря, не поспішайте і просто посидіть півгодини перед прийомом у лікаря. Спостерігайте за людьми, які входять та виходять із стоматолога. Наведіть дитині приклад від інших: «Бачиш, їм теж вдалося, тож тепер і тобі!».

Якщо дитина пручається, будьте спокійні і ніжні. Терпляче поясніть дитині, що вона повинна піти до стоматолога, що лікар також огляне ваші зуби. Якщо ви знаєте, що на порядку денному лише плановий профілактичний огляд, пообіцяйте дитині, що їй нічого не зашкодить. Але ви маєте стримати своє слово. Якщо стоматолог раптом виявить, що потрібно видалити викривлений зуб, запишіться прийом наступного дня.

Якщо вам необхідно звернутися до лікаря через те, що у вашої дитини болить зуб, у жодному разі не описуйте йому, як буде проходити лікування. Просто скажіть йому, що зуб має оглянути лікар. Він єдиний, хто може вилікувати “бо”. Якщо ви налякаєте дитину, їй також боляче відкриватиме рота.

Звичайно, стоматолог має бути максимально доброзичливим. Він навчений роботі з дітьми, і завдяки різним психологічним прийомам стоматологу зазвичай вдається схилити дитину до співпраці під час огляду.
Не пропускайте профілактичні огляди. Завдяки огляду зубів і ясен можна запобігти серйознішим проблемам.

 

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11