Багатьом людям цікаво, як легко звикнути до зубних протезів. Сучасні зубні протези (незнімні чи знімні) набагато перевершують протези наших бабусь і дідусів як за естетикою, так і за функціями, але їх носіння все одно може вимагати звикання та терпіння протягом іншого періоду часу. Багато людей розчаровані втратою власних зубів і думають, що через первісні труднощі вони ніколи не зможуть жити (є, говорити і т.д.) як завжди. На щастя, це не так, ми зібрали наші пропозиції, які допоможуть вам звикнути до цього.

Найбільш поширені труднощі звикання до зубних протезів

Звичайно, носіння нового протезу відчувається по-іншому, і ми сприймаємо по-іншому функціонування зубів. З чим це пов’язано?

  • Якщо втрата зубів тривала до носіння зубних протезів, замість відсутності зубів пацієнти раптово відчувають, що з протезами у них «надто багато зубів», і через це вони не можуть нормально говорити чи їсти. Ця проблема вирішиться після того, як ви до неї звикнете.
  • Поширеною скаргою пацієнтів є те, що «стороннє тіло», що заповнює весь рот, викликає у них блювоту, рясну слинотечу або постійне прикушування язика. Подібні скарги відбуваються з часом у міру звикання до зубних протезів. Стоматолог може порекомендувати вам посмоктати льодяник, що допоможе компенсувати ці відчуття і призведе до більш частого ковтання.

Якщо вищезгадані проблеми з часом не зникають або у вас з’явилися серйозніші скарги (наприклад, протези ламають ясна, запалюються ясна, ви можете їсти тільки з сильним болем і т. д.), зверніться до стоматолога для усунення скарг. вирішуються в найкоротші терміни.

Дуже важливо дотримуватись, що полірувати чи модифікувати протези в домашніх умовах не можна!
Як звикнути до зубних протезів? Давайте подивимося на кілька прикладів.

На що слід звернути увагу під час першого їди?

Як згадувалося вище, звикання до зубних протезів потребує терпіння, але за допомогою певних методів ми можемо полегшити носіння протезу та запобігти травмам із самого початку.

  • Особливо під час перших прийомів їжі ви можете відчути, що їжа не має смаку і ви не можете відчути її температуру. Це природно, оскільки мозку теж доводиться звикати до нових відчуттів, які спочатку пригнічують сповіщення смакових рецепторів. Тому потрібно дуже обережно ставитись до тепла їжі, щоб не обпектися.
  • Спочатку слід звертати увагу на жування, щоб уникнути укусів під час звикання. Їжу слід їсти повільніше, у меншій кількості, нарізавши невеликими шматочками. Крім того, переконайтеся, що ви жуєте рівномірно обома сторонами рота. Спочатку слід віддавати перевагу м’якій, добре приготованій їжі: яйцям, рибі, вареним овочам та м’якшим продуктам. Пізніше ви можете поступово перейти на більш жувальну їжу.

Чому було важко говорити із зубними протезами?

Той, хто вже пробував говорити з новими зубними протезами, знає, що відразу вимовити слова не так просто. Мова заважає, зуби навпомацки великі, звуки не так формуються, до цього теж потрібно звикнути. Оскільки звук доходить до наших вух завдяки вібраціям кісток щелепи та черепа, то зрозуміло, що і при попаданні до рота «стороннього тіла» це відбувається інакше. Власник зубного протеза може відчути, що звук посилюється і віддається луною у вухах, що може заважати його мовленню.

Знімні протези (особливо нижні) викликають у багатьох людей відчуття невпевненості у стійкості. Згодом м’язи обличчя та язика компенсують це почуття невпевненості та «навчаються» врівноважувати зубні протези.

  • Стоматологи рекомендують перед розмовою трохи проковтнути і стиснути зуби, після чого ви зможете говорити більш впевнено.
  • Ще один важливий момент – використовувати протезний клей для більш надійної фіксації.
    Якщо у вас є питання або скарги з приводу зубних протезів, будь ласка, зв’яжіться з нами.
Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11