Діти борються з різними недугами. Болі можуть мати різні причини, тим складніше їх локалізувати, чим молодша дитина. Дитина, що плаче, не може сказати, що з нею не так. Він спілкується плачем та язиком тіла, щоб висловити, що йому боляче. Батьки та лікарі можуть використовувати симптоми, щоб діагностувати, що не так з дитиною. Тоді вирішіть, як йому допомогти.

Болі різного генезу при вірусних та бактеріальних захворюваннях, при прорізуванні зубів, головний біль, болі після механічних травм, болі внаслідок поствакцинальних реакцій та багато інших – причин болю у дітей безліч. Ще важче переносять маленькі діти, коли вони супроводжуються лихоманкою, слабкістю, болем у горлі або нежиттю. Діти важко переносять біль, тому так важливо своєчасно звернутися за допомогою. Але такий, який буде ефективним і безпечним для дитини.

Знеболюючі для дітей

У дітей раннього віку у разі хвороби дозволено два основні види знеболювальних. Це знеболювальні для дітей на основі парацетамолу чи ібупрофену. Вони випускаються як ректальних супозиторіїв, суспензій і сиропів, а дітей старшого віку — ще й вигляді таблеток чи пакетиків із порошком. Який препарат ми виберемо, має залежати від віку дитини, захворювань та терапевтичного ефекту, якого ми хочемо досягти. У кожному випадку варто підбирати препарати індивідуально та з особливою обережністю, а у разі сумнівів звертатися до лікаря.

Парацетамол для немовлят та дітей

Ліки з парацетамолом для дітей мають знеболювальні та жарознижувальні властивості. Парацетамол краще всмоктується із травної системи, ніж при ректальному введенні. Препарати парацетамолу є безпечними препаратами при лікуванні болю та лихоманки у дітей, не подразнюють травну систему та не виявляють гепатотоксичних властивостей. Знеболюючі препарати з парацетамолом можна давати з перших днів життя дитини.

Чи можна давати ібупрофен дитині?

Ібупрофен відноситься до групи нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗЗ). Препарати з ібупрофеном для дітей зазвичай можна застосовувати з 3-місячного віку, вони мають знеболюючий ефект, але мають також жарознижувальну та протизапальну дію. Остання властивість дає йому перевагу перед парацетамолом. Вплив на запалення корисний при таких захворюваннях, як отит, гайморит, респіраторні захворювання з набряком слизової горла і кашлем.
Ібупрофен швидко і майже повністю всмоктується із шлунково-кишкового тракту, що позначається на його ефективності. Однак існує ряд захворювань, при яких не слід призначати препарати з ібупрофеном, наприклад, запалення сечовивідних шляхів, діарея або деякі інфекційні захворювання, такі як вітряна віспа.

Безпечні препарати для дітей – як давати?

Є кілька важливих правил, які слід враховувати під час самолікування дітей від болю.
Вік, з якого можна застосовувати препарат
Перед застосуванням прочитайте лист-вкладиш, щоб дізнатися, з якого віку можна давати ліки дитині. Препарати парацетамолу можна застосовувати з перших днів життя малюка. У свою чергу з ібупрофеном – з 3-х місячного віку. Ліки у вигляді знеболювальних для дітей зазвичай призначають старше 6 років, але варто оцінити самостійно, чи здатна дитина проковтнути таблетку, не поперхнувшись.

Тривалість застосування

Більшість безрецептурних знеболювальних дітей рекомендується застосовувати не довше 3 днів без консультації з лікарем. Якщо симптоми зберігаються після цього часу, потрібен візит до лікаря. Якщо ваш лікар говорить вам інакше, дотримуйтесь його вказівок щодо тривалості лікування та дозування.

Індивідуальна корекція дози

Дуже важливим правилом є те, що доза знеболювальних препаратів має відповідати вазі дитини, а не віком. У листівках та на упаковках виробники вказують зразкові дози для конкретної ваги та вікових діапазонів, але краще щоразу розраховувати дози виходячи з поточної ваги дитини. Парацетамол у складі болезаспокійливих засобів застосовують у дозі 10-15 мг на 1 кг маси тіла з інтервалом 6-8 годин. У свою чергу разова доза ібупрофену для дитини становить 10 мг на 1 кг маси тіла і повинна вводитися не частіше одного разу на 8 годин.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11