У давнину вони допомагали людям, сьогодні вони швидше завдають неприємностей. Йдеться про зуби мудрості, також відомі як вісімки або треті моляри або треті моляри. Зуби мудрості отримали своє позначення в залежності від періоду їх прорізування. Це відбувається лише у зрілому віці (зазвичай у віці від 18 до 25 років). Спочатку їх використовували для подрібнення щодо жорсткої, твердої та сирої їжі, а також це було певною природною компенсацією відсутності постійних зубів.

Однак з поступовою зміною меню зуби мудрості стали втрачати своє значення, оскільки ми приймаємо м’якшу дієту, ніж наші предки. Для сучасної людини зуби мудрості можуть бути не тільки марними, але й небезпечними. Обрізання та зростання вісімок є причиною багатьох проблем, що призводить до необхідності їх видалення.

 

Нестача місця у щелепі

Однією з проблем при прорізуванні третіх молярів є нестача місця у щелепі , що може виявлятися появою деяких ортодонтичних аномалій. Наприклад, зуби прорізаються лише частково (так звана напівретенція ). Це стан, у якому зуб прорізає кістку, але залишається покритим м’якими тканинами. У деяких випадках зуби мудрості з уже завершеним розвитком взагалі не прорізуються і залишаються збереженими у щелепі (так звана ретенція). Ще одне поширене явище – обрізання убік.

Складна гігієна ротової порожнини

Навіть якщо зуби мудрості проріжуться без проблем, ви ще не перемогли. Вісімки дуже складно чистити, оскільки вони зберігаються у задній частині ротової порожнини. Це створює велику кількість зубного нальоту і частіше стає причиною карієсу та гінгівіту, оскільки очищення міжзубного простору зубів мудрості утруднене. Однак у небезпеці не лише сама вісімка, а й сімка. Інфекція легко поширюється на навколишні зуби.

Рішення – екстракція

Оскільки зуби мудрості у багатьох випадках є проблемними, рекомендується їх видалення чи видалення . Хоча це і не дуже приємна процедура, турбуватися нема про що. Крім видалення зуба мудрості під місцевою анестезією або із застосуванням анальгоседації . Ваш стоматолог порекомендує найбільш відповідне безболісне рішення.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11