Існує безліч різних теорій про чищення зубів дитині та догляд за гігієною порожнини рота. Кожен з батьків точно знає, що де він шукав інформацію, скрізь є інші і невідомо, що підказати. Один друг підкаже ідею, а інший не погодиться з ним одразу і скаже, що чистити зуби потрібно лише тоді, коли… чи, якщо потрібно, м’яко. Найближчий друг, з іншого боку, говорить щось інше про гігієну ротової порожнини дитини. Кого ви насправді слухаєте? Хто правий? Адже чистити зуби – не дрібниця!
Коли починати чистити зуби?
Найкраще якомога раніше почати дбати про гігієну порожнини рота і чистити зуби, навіть якщо ви їх поки що не бачите. Це пов’язано з тим простим фактом, що вже на 7-му тижні внутрішньоутробного життя формується 20 зачатків молочних зубів, а це стільки, скільки зубів буде. Той факт, що вони починають прорізуватися приблизно на шостому місяці після народження, не означає, що їх немає на обличчі дитини і, перш за все, їх не потрібно мити! Якщо ми не подбаємо про промивання спочатку ясен дитини, а потім молочного молока дитини, ми дуже ризикуємо, що в майбутньому у дитини з’явиться карієс. Краще заздалегідь подбати про зуби і, коли їх ще немає, про ясна! Правильний догляд за гігієною ротової порожнини дитини принесе свої плоди в майбутньому.
Але як це зробити?
Чистити зуби, безумовно, буде легше, якщо ви почнете швидко привчати дитину до того, що її обличчя щось робить. Коли вашій дитині лише кілька днів чи тижнів, почніть з промивання її ясен після кожної порції молока. Оберніть палець ватним тампоном або стерильною марлею, змоченою в теплій воді, і дуже обережно потріть маленькі ясна. Зрозуміло, що після промивання однієї і перед чищенням іншої частини щелепи марлеву серветку слід змінити на свіжу. Замість марлевої подушечки можна використовувати силіконову накладку з невеликими виступами на пальці, але з нею краще трохи почекати, так як марлевою подушечкою можна ретельно очистити ясна. Продовжуйте робити це доти, доки не з’явиться перший зуб. Таким чином, ви дбаєте про гігієну ротової порожнини практично з перших днів життя вашого малюка.
Ось! На нього чекала вся родина!
Коли, нарешті, з’являється перша доярка — зазвичай нижня чи верхня — навряд чи знайдеться член сім’ї, котрий був цьому радий. Не забувайте не забувати про догляд за цим зубом і, звичайно ж, за яснами, насолоджуючись ним. При однозубій дитині можна користуватися зубною щіткою. Тільки не забудьте перевірити, чи це буде добре для вашої дитини, перш ніж купувати! Звичайно, потрібно мати на увазі, що кисть повинна бути якнайменше – дитина повинна вписати її в маленьке обличчя . Щетинки повинні бути м’якими та ніжними. Під час прорізування зубів ясна вашої дитини ніжні, пухнасті та болять. Давайте позбавимо його зайвого болю та дискомфорту. Правильно підібрана щітка навіть зможе злегка помасажувати ясна, що може принести дитині невелике полегшення у цей непростий час.
Зубна паста – використовувати чи ні?
Сьогодні на ринку представлено безліч зубних паст для дітей . Кожен з батьків може вибрати найкраще для своєї дитини на свій смак. Ви можете вибирати між м’ятними та фруктовими спредами, з фтором і без нього, з цукром, без цукру, з ксилітом, 100% натуральні… Якщо ви не можете визначитися з жодним з них або просто не знаєте, який вибрати , краще піти до стоматолога з дитиною. Він також огляне зуби дитини, вкаже відповідну зубну пасту і підкаже, як найкраще уникнути стоматологічних захворювань. Він також розповість вам, скільки зубної пасти буде доречним, і дасть вам кілька порад з чищення зубів. Однак пам’ятайте, ніколи не давайте дитині дорослу зубну пасту! Ці діти набагато м’якші, містять меншу кількість фтору та інших інгредієнтів.
Легко сказати, важче зробити!
Дитина дорослішає і дедалі більше цікавиться світом. Так що не дивно, що коли ви чистите дитині зуби, вона хоче відібрати у вас зубну щітку, вона її кусає, якщо ви користуєтеся зубною пастою – вона, ймовірно, висмоктує її із зубної щітки і ковтає. Що робити у цій ситуації? Нехай ваша дитина грає з зубною щіткою вперше кожного дня. Нехай він сам «помиє» зуби — завдяки цьому він задовольнить свою цікавість, у нього з’явиться відчуття, що може щось зробити самостійно. Крім того, ви навчаєте їх тому, що зуби повинні мити самі себе, і їм доведеться це робити, коли вони стануть старшими.
Тільки після цього ви правильно миєте йому зуби. Не забудьте ретельно вимити всі зуби з усіх боків. Ми повинні мити як передню, так і задню частину зубів, а також жувальну частину. Не забувайте і про ясна, які також потрібно акуратно потерти щіткою. Також варто помити дитині язик і щоки, якщо вона це дозволяє, тому що це видалить бактерії, що скупчилися на обличчі. Зробіть так, щоб умивання стало звичкою після пробудження та перед сном. Маленька дитина ще не може вимити зубну пасту, тому не завдавайте занадто багато. Завжди обполіскуйте обличчя дитини теплою водою після миття зубів.
Щітку потрібно міняти, коли ми помічаємо, що щетинки змінюють свій вигляд – січуться кінці, ламаються – в середньому раз на три місяці. Коли дитина підросте і зможе користуватися зубною щіткою самостійно, без вашої допомоги, варто провести чищення зубів разом – кожен член сім’ї чистить зуби. Завдяки цьому дитина засвоює, що це звичка у всіх, і якщо мама чи тато так роблять – я теж! Крім того, це ще один час, проведений разом, який дуже близький.
Скільки часу потрібно чистити зуби?
З дитиною, як і з дорослою – зуби потрібно чистити не менше двох хвилин не рідше двох разів на день. Варто мати під рукою щось, що дозволить виміряти цей час. Це може бути крихітний пісочний годинник, який підкаже точний час, можна використовувати забавний дитячий таймер. На даний момент також є безліч спеціальних програм для телефону, які допоможуть вашій дитині не забувати чистити зуби кожен день. Також варто знайти веселу, цікаву пісеньку, яка сподобається вашому малюку, щоб зробити цей щоденний ритуал ще різноманітнішим за рахунок музикування . Включати цю музику буде гарною ідеєю лише під час чищення зубів – дитина знатиме, що цей час завжди пов’язаний із задоволенням.