Запалені та кровоточиві ясна – проблема, з якою стикаються не тільки дорослі, а й діти. Гінгівіт – поширена проблема навіть у дитинстві, і її ніколи не слід недооцінювати.
Якщо ваша дитина скаржиться на червоні, запалені і ясна, що кровоточать, ми можемо вам порадити привести його на огляд до клініки. Не турбуйтеся, саме по собі це не серйозне захворювання, але його в жодному разі не можна забувати.
Ми допоможемо вам пояснити, що не так, як це лікувати. Ми також дамо вам поради, як запобігти появі гінгівіту в майбутньому.
Однак що могло стати причиною почервоніння та запалення ясен? Давайте з’ясуємо це у наступному пункті.
Які причини запалення ясен у дітей
Як і більшість проблем, особливо в дитинстві, найбільш очевидною причиною гінгівіту є погана гігієна ротової порожнини. Неправильне чищення зубів призводить до утворення зубного нальоту та розмноження бактерій у порожнині рота.
Останні, якщо їх не усунути чищенням зубів, також вражають ясна, які у відповідь набухають, червоніють і легко кровоточать.
Кровоточивість ясен при чищенні зубів насправді є безпомилковою ознакою поганої гігієни і тому має привернути увагу до проблеми.
Як лікувати та запобігти гінгівіту у дітей
Профілактика завжди краща за лікування, це відомо, тому ми ділимося цінними порадами, які допоможуть вам уникнути появи захворювання.
Щоб допомогти вашій дитині запобігти гінгівіту, вам необхідно:
- ви навчитеся правильно та послідовно чистити зуби;
- ви не їсте занадто багато цукерок та інших солодких продуктів;
- Для чищення зубів використовуйте електричну зубну щітку з головкою, що обертається. Фактично було широко продемонстровано, що електрична зубна щітка здатна видалити приблизно на 50% більше бактеріального нальоту, ніж ручна, навіть якщо нею користується батько.
Також бажано навчити дитину користуватися зубною ниткою. Існують зубні нитки, закріплені на вилках з ручкою, яку легко тримати в руках і легше користуватися дитині.
Не багато хто це знає, але, наприклад, з перших місяців життя важливо очищати ясна вологою марлею, проводячи нею після годування. Ця маленька обережність, починаючи з перших місяців життя, може допомогти появі такої проблеми, як гінгівіт.
Навчити малюка зберігати рота чистим і свіжим дуже важливо вже з перших років життя.
Чи може гінгівіт пройти сам собою?
Гінгівіт – це не тимчасове захворювання, яке може пройти саме. Основною причиною є бактеріальний наліт, і якщо його не видалити якнайшвидше, це призведе до того, що гінгівіт переросте в хронічне захворювання. Єдине, що може усунути запалення, це усунути його першопричину, тобто бактеріальний наліт.
Що робити, щоб заспокоїти ясна дитини?
Використання методів і засобів, зроблених своїми руками, ніколи не буде гарною ідеєю, коли справа стосується здоров’я та здоров’я ротової порожнини зокрема.
Використання рідини для полоскання рота з антисептичною і дезінфікуючою дією для полегшення болю, що виникає через запалені ясен, може здатися хорошим рішенням, але це не вирішує проблему.
Єдине ефективне рішення – провести сеанс гігієни порожнини рота, в ході якого не тільки видаляється бактеріальний наліт (дія, яку неможливо виконати в домашніх умовах), але й пояснюють дитині, як правильно чистити зуби, щоб запобігти її повторній появі в порожнині рота в майбутньому.
Гігієнічний сеанс та огляд кожні 6 місяців дійсно необхідні дітям, щоб вони могли підтримувати здоров’я та чистоту ротової порожнини.
Ми чекаємо на вас і допоможемо вирішити проблему.