Зубний біль – це те, без чого ми дуже хотіли б обійтися. У той же час вірно і те, що будь-який біль повинен автоматично і негайно посилати нас до кабінету стоматолога. Тим більше, що ігнорування його може зрештою призвести до справді серйозних наслідків. Зубний біль також не завжди пов’язаний тільки зі «звичайним» карієсом, прикладом може бути дуже болісне запалення зубного нерва. Як виникає таке запалення? Як проявляється та як лікується?

Як виникає запалення нерва в зубі?

Пульпіт – так професійно називають запалення зубного нерва – зазвичай викликається запущеним карієсом, який отримує можливість «прокушувати» тверду емаль і дентин у м’яку зубну пульпу, куди згодом рано чи пізно заносить бактеріальну інфекцію потім.

Звичайно, описані й інші причини запалення зубного нерва, наприклад, неправильно підібраний і встановлений протез або погано вилікуваний глибокий карієс. Ігнорування карієсу, безперечно, є найбільш поширеною причиною запалення нерва в зубі.

Як проявдляється запалення?

У першій фазі запалення проявляється підвищеною чутливістю до деяких подразників, зазвичай при вживанні холодних або, навпаки, гарячих напоїв, внаслідок гіперемії кісткового мозку, так званої пульпи. Але зараз важко визначити конкретний зуб як джерело проблеми. У другій фазі інтенсивний біль проривається на повну силу, що зазвичай змушує навіть найстійкіших противників стоматологічної професії звернутися до лікаря.

Як лікувати запалення нерва в зубі?

Якщо запалення виявлено на першій стадії, його можна лікувати класичним видаленням ураженої частини зуба і пломб. Якщо хворий приходить до лікаря тільки тоді, коли запалення вже повністю прорізалося, це означає, що пульпу врятувати не можна і необхідно її видалити і провести так зване ендодонтичне лікування, в народі ще й лікування зубних каналів.

Під час цієї процедури видаляється пульпа зуба (так звана екстирпація), а кореневий канал ретельно очищається, обробляється, заповнюється пломбою, а потім закривається пломбою. Слід зазначити, що неліковане запалення може поширитися на кістку і викликати ще більш значні труднощі, які іноді мають постійний характер.

Як захиститися від запалення в зубі?

Профілактика в цьому випадку також дуже важлива. З вищеописаного характеру процесу запалення зубного нерва видно, що найбільш надійним захистом є послідовна гігієна ротової порожнини, яка повинна полягати в регулярному чищенні зубів і міжзубних проміжків по правильній техніці, полосканні рота після кожного прийому їжі і т.д.

Це єдиний спосіб запобігти накопиченню зубного нальоту, який є ідеальним середовищем для розмноження бактерій, кислі продукти їх метаболізму руйнують зубну емаль і викликають карієс, який, якщо ігнорувати його досить довго, може навіть викликати запалення зубної емалі. зубний нерв із усіма неприємними і навіть дуже серйозними наслідками.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11