Слід знати, що існує безпечний спосіб запобігання карієсу у дітей. Вони найбільш уразливі до карієсу, тому спеціально для них створено ефективний та безболісний метод, дієвий у профілактиці карієсу: пломбування зуба.

Детальні дослідження показали, що герметики для емалі стають, поряд з фторидами, одним із найважливіших засобів, що застосовуються у профілактиці карієсу зубів. Запобігти карієсу зубів набагато простіше, ніж його лікувати. Пломбування – це специфічний метод профілактики, що запобігає появі карієсу на 80%.

Пломбування зубів – неінвазивна, абсолютно безболісна процедура, що не вимагає анестезії і, як правило, не вимагає використання борів. Це дуже проста техніка для застосування до дітей, вона добре переноситься ними. Важливою умовою отримання позитивного ефекту від пломбування є ознак початку руйнації відповідного зуба.

Пломбування фактично полягає у блокуванні тріщин та ямок зубів спеціальними матеріалами (герметиками). Характеристика пломбувального матеріалу полягає в тому, що він перетворює ретенційні . оклюзійні області зуба в гладкі поверхні, що легко піддаються санітарній обробці. Профілактичний ефект можна посилити додаванням у пломбувальний матеріал фтору. Таким чином, постійно виділятиметься фторид, який, як відомо, є захисником зубної емалі.

Проникнення матеріалу в щілини та щілини, а також його адгезію забезпечують кислотним травленням емалі. Метод показаний як для тимчасових молярів (приблизно у віці 3-4 років), так і для постійних молярів (6-8 років для першого моляра, відповідно 11-12 років для другого постійного моляра) та премолярів (між 9-12 років, Залежно від моменту прорізування У принципі будь-який зуб можна запломбувати за умови, що він не має порожнин.

Техніка полягає в ретельному чищенні в кабінеті спеціальною пастою з подальшим нанесенням демінералізуючого гелю. Останнім етапом є нанесення герметика та його полімеризація за допомогою спеціальної світлової лампи, що дозволяє зберігати свої якості з плином часу.

Ефективність пломбування визначається як якістю матеріалу, що використовується, так і дотриманням пацієнтом заходів гігієни і виконанням оптимального чищення зубів. Рекомендується проводити періодичні перевірки з інтервалом у 6 місяців та при необхідності відновлювати герметичність.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11