Covid-19, що змінив світ і весь наш спосіб життя, обернувся на інші хвороби і навіть породив ці хвороби. Зокрема, бруксизм (стискання пальців) є однією з найчастіших скарг, з якими ми зіткнулися останнім часом. Відповідно стали з’являтися знос зубів, чутливість, тріщини зубів та пломб. Хронічний біль у ділянці голови, шиї та спини, що турбує пацієнта і не проходить, є одним із порушень, що спостерігаються при бурксизмі .

Вплив цього періоду, коли ми психологічно сильно постраждали, на здоров’я ротової порожнини і зубів досягло незаперечного рівня. Спостерігається дуже велике зростання кількості пацієнтів, які звертаються зі скаргами на бруксизм , який ми називаємо хворобою нашого століття. Деякі пацієнти звертаються з приводу скарг, що виникають внаслідок проблеми стискання зубів, не усвідомлюючи, що вони стискають зуби. То що це за скарги?

Чутливість зубів, зношування та руйнування

Надмірне зношування та чутливість зубів через стискання, переломів зубів та пломб; хронічний біль у ділянці голови, шиї та спини, яка турбує пацієнта і не проходить… Найгірше те, що пацієнти не можуть піти до клініки через страх, незважаючи на сильний біль та скарги. У зв’язку з цим на нас, як на лікарях, є велика відповідальність. Нам необхідно виявити та визначити групу пацієнтів, яким потрібне невідкладне лікування, та підвищити обізнаність наших пацієнтів із цього питання. Тому що кожне несвоєчасне втручання спричиняє нові проблеми. З цієї причини нашим пріоритетом є лікування таких проблем, як знос, чутливість та тріщини зубів, викликані стисканням зубів, а потім підготовка та використання нічних бляшок, які є одним із захисних засобів та незамінні. Проблеми з прийомом їжі з головним болем, болем у шиї, у таких випадках, як туго рухливість та припухлість області щоки, де розташовані жувальні м’язи, складність процесу можна пом’якшити за допомогою ботоксу . При тривалій відсутності лікування при захворюваннях ясен може настати втрата зубів та незворотне ураження області щелепного суглоба.

Ще не пізно звернутися до лікаря

Був випадок, коли рідні стали свідками пацієнта з опухлим від інфекції, хворобливим та хронічним захворюванням обличчя, яке не бажає йти до клініки через страх. Наскільки правильно і здорово ігнорувати комфорт життя, начебто недостатньо того, що ваше соціальне життя заблоковане?

Також слід нагадати, що інфекція у роті провокує хронічні захворювання або може спровокувати інші захворювання. Як я завжди говорю, здоров’я починається в роті. Особливо нам потрібно приділяти трохи більше уваги очищенню рота, яке в даний час є одним із шляхів передачі інфекції.

Чищення внутрішньої, внутрішньої та зовнішньої поверхонь зубів у середньому протягом 2 хвилин не рідше двох разів на день, чищення язика не рідше одного разу на день та використання зубної нитки достатні для чищення порожнини рота та зубів. Можна використовувати рідини для полоскання рота, що підтримують догляд за ротовою порожниною, а також завершальне очищення, таку як ротове полоскання, також можете використовувати продукти, які забезпечують повне очищення, досягаючи ясенних кишень.

Будь ласка, не соромтеся звертатися до своїх лікарів зі скаргами на біль у роті та оточуючих тканинах, чи то через сором, чи через ситуацію, причину якої ви не знаєте. Переконайтеся, що ваше обстеження та лікування виконані, вживаючи необхідних запобіжних заходів і спостерігаючи, що такі самі запобіжні заходи вживаються стоматологом.

Пам’ятайте, що невеликі інфекції, які ви вважаєте простими, можуть спричинити великі проблеми. Зверніть увагу, що всі запобіжні заходи вживаються лікарем.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11