Зіскоблювання мови стає все більш популярною тенденцією в Інтернеті та соціальних мережах. Деякі дослідження показують, що це не тільки дасть вам свіже дихання, але й знизить ризик виникнення карієсу, захворювань ясен, орального мікозу і так званого волохатий язик.

Чому варто чухати язик?

Усередині рота може мешкати понад 750 видів бактерій. Ці мікроби будуть присутні не тільки на зубах та яснах, а й на твердому та м’якому небі, навколо мигдаликів та на язиці.
Як підкреслюють стоматологи, останній орган є однією з найбільш ігнорованих зон при гігієні ротової порожнини, що важливо, оскільки, крім міжзубних проміжків, у ньому накопичується найбільше бактерій.

Які бактерії живуть вашому язику?

Кожна область у роті населена дещо різними типами мікроорганізмів. Язик має пористу вологу поверхню, вкриту численними бородавками, що сприяє відкладенню залишків їжі, розмноженню бактерій та утворенню малопривабливого нальоту. Цікаво, що бактерії мовою також сильно різняться.
Це підтверджується дослідженням, опублікованим у журналі Cell Reports , в якому вченим вдалося виявити бактеріальні штами, у тому числі і на поверхні язика. Actinomyces , Veillonella , Streptococcus , Rothia та Neisseria. Кожна з них створює так звану біоплівку, інакше кажучи, складну спільноту мікроорганізмів, яка зустрічається в інших частинах мови. Підраховано, що мовою може накопичуватися до 50% всіх оральних мікробів!
Більшість мікроорганізмів, що мешкають у нас у роті, живуть у симбіозі один з одним, але за відсутності належної гігієни порожнини рота, у тому числі й мови, баланс «хороших» і «поганих» бактерій може бути порушений, і проблеми з порожнини, що випливають з цього рота та загальний стан здоров’я. Смакові рецептори розташовані на язику, тому непереборні відкладення також можуть проводити порушення смаку.
– Регулярне чищення язика дозволяє позбутися залишків їжі, відмерлих клітин та бактеріального нальоту з його поверхні, що є причиною неприємного запаху з рота, а також від карієсу та гінгівіту, – пояснює препарат з тому.
Як ми можемо дізнатися, чи звертається наш язик про допомогу та покращення гігієни? – Після неприємний запах з рота, а також білий або жовтий наліт, що свідчить про надлишок бактерій та сприяє розвитку мікозу ротової порожнини. З іншого боку, коричневий колір може вказувати на стан, відомий як чорний волохатий язик, викликане наприклад, скупчення мертвих клітин, не віддалених з мови та куріння. У кожному з цих випадків допомагає ретельне очищення скребком або щіткою, каже фахівець.

Зішкріб з язика – винахід чи необхідність?

Чи може зіскрібок з язика справді вплинути на здоров’я наших зубів? Більшість досліджень дають непереконливі висновки з цього приводу, але ефективність зниження кількості бактерій у порожнині рота була підтверджена дослідженнями. Чистити язик спеціальним скребком рекомендує.
Чищення язика не замінить чищення зубів щіткою або зубною ниткою, але може стати додатковим корисним доповненням до вашої щоденної гігієни ротової порожнини. Стоматологи радять, що найкращих результатів буде досягнуто при чищенні язика 1-2 рази, після чищення зубів щіткою та зубною ниткою, вранці та ввечері. Сумарно операція займатиме до кількох або кількох десятків секунд щоразу.
– Промивання язика дуже просте в освоєнні, безболісне та вміло виконане, воно точно нікому не зашкодить, і зменшить непривабливий наліт, позитивно впливаючи на дихання та здоров’я ротової порожнини. Варто додати це заняття до щоденного догляду, тим більше , що воно потребує мінімального обладнання та зусиль.

Як очистити язик?

– Скребок для язика – спеціалізований пристрій для зіскоблювання язика, перевагою якого є плоска, анатомічна форма, адаптована до язикових поверхонь. Це забезпечує найточніше наведення на борозни та западини.
На ринку представлені пластикові скребки різних розмірів. Люди, які дбають про екологічні рішення, також можуть купити скребок у так званому біопластику з цукрової тростини.
Як їх використати? – Рух має бути ніжним і здійснюватися від спинки язика до його кінчика. Якщо цей метод для нас складний і ми маємо блювотний рефлекс, ми можемо почати з центру язика і поступово збільшувати діапазон. Після кожного використання також обов’язково полоскати рота ополіскувачем, а скребок — теплим мильним розчином.
– Зубна щітка або щітка для язика – зубні щітки з наконечником, адаптованим до язика, з спеціальними виступами, доступні в аптеках. За допомогою такої щітки слід ретельно очистити мову від відкладень, а потім продезінфікувати голівку щітки окропом.
У випадку з електричними або звуковими зубними щітками також передбачені спеціальні змінні насадки для чищення язика, які кріпляться до ручки одним клацанням. Вони мають ергономічну форму, маленькі, гнучкі та мають короткі мікроворсинки для полегшення доступу до всіх важкодоступних куточків язика.
У магазинах ви також можете знайти зубні щітки, повністю адаптовані до гігієни язика, у тому числі в еко-версії, наприклад, з бамбуковою ручкою.
– Очисник язика з міді або нержавіючої сталі – має дещо іншу форму, ніж класичний скребок, оскільки має U-подібну форму з двома ручками, але однаково простий у використанні. У цій версії він століттями використовувався на Далекому Сході, тому що, згідно з аюрведичною медициною, гігієна язика необхідна для підтримки загального стану здоров’я та хорошого імунітету.
Важливо відзначити, що мідь має антибактеріальний ефект, що допомагає видалити відкладення з язика і в той же час зменшує кількість надлишкових бактерій. Металеві скребки більш довговічні, ніж пластикові, але й трохи дорожчі. Рекомендується скоріше для досвідченіших дорослих пацієнтів.
– Чайна ложка – для видалення нальоту можна використовувати і звичайну металеву ложку, кругла форма якої збереже мову в чистоті. Це найбюджетніший варіант.
При правильному очищенні язика має бути помітна різниця у тяжкості неприємного запаху з рота. – Язик стане не тільки чистішим, без нальоту, але й гладким та рожевим, що свідчить про його здоров’я. Якщо, у свою чергу, ми помічаємо тривожні симптоми, язик починає кровоточити, виникає печіння або біль, варто звернутися до стоматолога та поглибити діагностику.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11