Знімні брекети – відмінний метод ортодонтичного лікування неправильного прикусу у дітей та дорослих. Пам’ятайте, що ніколи не пізно подбати про свою усмішку і позбавитися від комплексів. У сьогоднішній публікації ми розглянемо знімний ортодонтичний апарат. У путівнику ви знайдете багато цікавих фактів та порад, які, напевно, знадобляться ще до візиту до фахівця.

Знімні брекети – з чим носити?

Знімні брекети є ефективним методом боротьби з виправленням незначних порушень прикусу . Вони використовуються в основному у дітей, тому що гарантують найкращі результати у пацієнтів віком від 4 до 12 років. Варто пам’ятати, що при систематичному носінні знімного апарату можна отримати задовільні, а головне – стійкі результати.

Знімний бандаж вимагає носіння більшої частини дня (бажано 12-16 годин). Як випливає з назви, його можна легко одягати та знімати, але використовувати його слід якомога частіше, що позначиться на ефективності лікування неправильного прикусу.

Як його правильно вдягнути? У разі моделі нижньої щелепи помістіть та притисніть акрилову пластину до язичної поверхні зубного ряду вказівними пальцями. Він повинен розташовуватися симетрично, щоб не пошкодити і не перегнути проводи, що використовуються в ньому . Правильне застосування підтримуючих затискачів гарантує комфорт та зручність для пацієнта. Крім того, це пов’язано з відчуттям того, що брекети , що знімаються, функціонують належним чином і щільно прилягають до слизової оболонки піднебіння. Модель, залежно від дефекту, може розташовуватися і нижньощелепний альвеолярний відросток.

Якщо ви носите знімний ортодонтичний апарат, дуже важливими є регулярні огляди. Вони повинні проходити за графіком, узгодженим заздалегідь з лікарем.

Знімні брекети для дітей – як переконати їх носити їх?

Знімний ортодонтичний апарат найчастіше використовується на початковому етапі ортодонтичного лікування . Спочатку діти можуть не захотіти носити їх регулярно, але ви повинні переконати їх. Насамперед необхідно донести до них переваги виправлення прикусу, які також обговорюються під час візиту до ортодонту . Дуже важливо вибрати місце, що спеціалізується на допомозі найменшим пацієнтам. Дитяча стоматологія вимагає не лише знань та досвіду, а й правильного підходу до дітей.

Також дуже важливо дотримуватись належної гігієни порожнини рота при носінні знімного апарату. Це слід робити на початку. Всі пацієнти, які використовують цей метод лікування, піддаються набагато більшому ризику неприємного запаху з рота, карієсу або запалення, що рецидивує. Причиною проблем може бути, насамперед, неправильне очищення ортодонтичного апарату бактеріями, адже шорстка поверхня акрилової пластини – ідеальне місце для їх розвитку. Найпростіший спосіб очистити всі елементи – використовувати зубну пасту зі щіткою, яка дістанеться до важкодоступних місць.

Знімні брекети для дорослих – чи варто?

Відповідь на це питання дуже проста. Вирішуватись на лікування неправильного прикусу завжди варто не лише з естетичних міркувань. Дуже важливо, що проблеми із зубним рядом та неправильне розташування зубів у зубному ряду можуть мати неприємні наслідки . До них відносяться схильність до механічних пошкоджень зубів, рецидивне запалення та ризик розвитку карієсу.

Види брекетів знімних на зуби

Типи ортодонтичних апаратів поділяються на кілька моделей, які відрізняються в основному функцією та очікуваним лікувальним ефектом. Вибраний варіант має бути індивідуально адаптований до потреб пацієнта та його недоліків. Крім того, ви завжди повинні використовувати його відповідно до інструкцій лікаря.

Знімні апарати, що використовуються при лікуванні аномалій прикусу, поділяються на :

  • активатори – знімні апарати, що застосовуються при ранньому ортодонтичному лікуванні, що дозволяють прорізуються зубам, що прорізуються, переміщатися у зазначені місця в дугах;
  • трейнери – знімні апарати, що застосовуються у дітей для профілактики неправильного прикусу, оскільки впливають на м’язи ротової порожнини, що позитивно впливає на форму зубного ряду;
  • пластини Шварца – пристосування, що активізують ріст кісток завширшки, що дозволяє досягти розширення верхньої та нижньої зубних дуг;

Twin Blocki – двощелепні апарати, що складаються з верхньої та нижньої пластини, коригують нахил зубів та висувають нижню щелепу вперед.

Експандери – брекети , які використовуються при надмірному звуженні зубної дуги, оскільки вони призначені для її правильного розширення.

Invisalign System – сучасна форма ортодонтичного лікування, коли апарат поступово переміщає зуби в потрібне положення, але практично непомітний після установки;

Clear Aligner – прозорі накладки, що встановлюються на рейку, які в основному використовуються у пацієнтів при лікуванні скупченості та діастеми .

Рухливі брекети для дорослих.

Багато дорослих пацієнтів запитують, чи будуть знімні брекети хорошим рішенням і для них. Стійкий неправильний прикус або неправильно розташована зубна дуга, яку нехтували в підлітковому віці, можуть вимагати іншої форми ортодонтичного лікування. Це включає ортодонтичний апарат, який постійно кріпиться до зубів . Така модель дасть кращі результати і виявиться більш ефективною при систематичному використанні.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11