Зуб мудрості, вісімка, немає нічого спільного з інтелектом. У більшості випадків зуб мудрості також є великою проблемою, оскільки в міру його зростання виникають біль та дискомфорт. Зуб мудрості також дуже швидко піддається нападу карієсу, оскільки його розташування найчастіше перешкоджає точному чищенню. Тож чи варто видаляти зуб мудрості? Як прибрати вісімку? Що ще варто знати про це?

Коли з’являється зуб мудрості?

Зуб мудрості, як у народі називають вісімку , асоціюється не з мудрістю, а з проблемами та болем. Найчастіше вона з’являється до двадцяти-двадцятип’ятирічного віку, коли людина вже досягла повноліття. Звичайно, це не правило, одні зуби мудрості з’являються до 20 років, інші взагалі не прорізуються.
Звичайно, вісімки ростуть не одночасно, а поступово з’являються. Це може тривати кілька років. Дуже часто зуб мудрості може розвиватися навіть у пізньому віці у людей, які носять зубні протези , оскільки конструкція може чинити тиск, викликаючи прорізування зуба мудрості.

Характеристики зуба мудрості

Зубу мудрості, що прорізується, може завдавати пацієнтові дискомфорту і навіть болю. Варто, однак, відзначити, що біль супроводжує не всіх пацієнтів – бувають і безсимптомні випадки – пацієнти іноді не знають, що у них вже є вісімки, і дізнаються про це лише на кріслі в кабінеті стоматолога.
Зуб мудрості зазвичай у віці від двадцяти до двадцяти п’яти років. Також бувають ситуації, коли зуби мудрості починають прорізуватись у пацієнтів, яким уже виповнилося 40 років. У деяких випадках ці зуби взагалі не зростають.
Люди, у яких їх немає, зовсім не відчувають їхнього недоліку. Однак для багатьох людей, у яких вони є, вони являють собою велику проблему та джерело болю. На жаль, зуби мудрості мають тенденцію прорізуватись у неправильному положенні.
При правильному розташуванні зуби мудрості виконують ту ж функцію, що й інші моляри, тобто використовуються для пережовування та подрібнення їжі. На жаль, часто вони розростаються таким чином, що це неможливо. Винятки становлять випадки, коли зуби мудрості прорізуються повністю та правильно.

Чи потрібно видаляти зуб мудрості?

Зуб мудрості дуже швидко ламається і це пов’язано з його непростим розташуванням. У задній частині щелепи багато залишків їжі, які важко видалити за допомогою електричної зубної щітки. Тому кожен зуб мудрості більш схильний до карієсу. В результаті бактерії карієсу дуже швидко поширюються на інші зуби, що є сусідами із зубом мудрості.
Найчастіше видаляють зуб мудрості. Однак не всі вибирають видалення зуба мудрості, тому що видалення вісімки не є типовою процедурою видалення зуба . Перед видаленням зуба мудрості стоматолог повинен призначити рентген зуба, щоб перевірити положення кореня.
Причина, через яку зуб мудрості важко видалити, криється в його невдалому становищі. Зуб мудрості розташований у зубній дузі, до якої він міцно прикріплений. Додатковим ускладненням є те, що зуб мудрості має нестандартну форму, відмінну від усіх зубів, розташованих у корені зуба.
Чи потрібно видаляти вісімки, залежить від того, наскільки вони заважають нормальному функціонуванню та віку пацієнта. Наприклад, коли зуби мудрості зросли повністю, але сильно вражені карієсом і вимагають лікування кореневих каналів, можливо, варто подумати про їхнє видалення.
Це пов’язано з тим, що анатомічна будова вісімок ускладнює, а іноді навіть унеможливлює їх ефективне лікування. Видалення вісімок рекомендується, коли вони заважають процесу зростання інших зубів та є джерелом ортодонтичних проблем. Зуби мудрості також слід видаляти, коли є джерелом частих гінгівітів.

Повне видалення зуба мудрості

У багатьох випадках виникає ситуація, коли виверження вісімок повністю припиняється. Пацієнти не можуть побачити зуб мудрості, що росте, тому що його не можна побачити неозброєним оком. Знаходиться в яснах. Однак арешт восьми осіб може супроводжуватися такими симптомами:

  • пухлина,
  • біль,
  • головний біль,
  • біль у щелепі,
  • кровоточиві ясна,
  • неприємний запах з рота,
  • тугорухливість щелепи,
  • збільшення лімфатичних вузлів на шиї.

Під час стоматологічного огляду багато пацієнтів виявляють, що ретеновані зуби розташовані неправильно, що чинить тиск на коріння інших молярів.
Стоматолог виносить остаточний висновок з урахуванням проведених аналізів. Пантомограма – рентген щелепи – виявляється надзвичайно корисним у діагностиці .
Цей тип візуалізації дозволяє перевірити, як ростуть зуби і чи є потреба у хірургічному втручанні. Бувають ситуації, коли зуби мудрості можна видалити лише за умов стаціонару.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11