Викрашування зуба зазвичай означає, що шматок відривається від зуба чи положення зуба. В результаті відколів край зуба може відчуватися гострим, а зуб може відчувати біль.

Найчастіші причини відколів зуба – це нещасний випадок, результатом якого є сильний удар по зубу або надкушування чогось твердого, наприклад, під час їжі. Тривале скрегіт зубами або невилікуваний карієс також можуть послабити зуб, тому він ламається легше, ніж зазвичай.

Сколотий зуб завжди має бути оглянутий стоматологом. Якщо сколотий зуб невеликий і не викликає болю, екстрений візит не обов’язково необхідний, але ви можете почекати до наступного робочого дня та записатися на прийом як завжди.

Відновлення сколотого зуба

Чим крупніший скол або чим сильніше він завдає біль, тим швидше слід лікувати відколотий зуб. Розхитані зуби, що хитаються, також є ознаками того, що вам слід швидко записатися на прийом до стоматолога.
Невеликі тріщини зазвичай можна легко виправити, згладив зуб шляхом обточування і заповнення тріщини пломбувальним матеріалом безпосередньо в роті пацієнта. Пломбування зубів можна провести під місцевою анестезією абсолютно безболісно, навіть за кілька хвилин.

Якщо тріщина велика і поширюється на серцевину зуба, зуб спочатку необхідно обробити з кореневим каналом. Не обов’язково просто залатати зуб, щоб виправити більший скол, його необхідно виправити за допомогою штучної коронки.

У поодиноких випадках зуб пошкоджується настільки сильно, наприклад, внаслідок нещасного випадку, що його неможливо вилікувати. У цьому випадку пошкоджений зуб може бути видалений та замінений одним зубним імплантатом.

Стоматолог завжди оцінює необхідність лікування та обговорює з вами варіанти відновлення сколотого зуба. Чим раніше відколотий зуб буде перевірено та виліковано, тим більше шансів, що його вдасться врятувати.

Профілактика карієсу

Випадковий скол зуба важко запобігти, але ризик можна знизити. Першим кроком є регулярний огляд у стоматолога, під час якого можна вчасно виявити та вилікувати можливий карієс та захворювання ясен.
Якщо ви займаєтеся, наприклад, спортом, де високий ризик отримати удар у зуб, ви можете використати каппи. Судячи з моделі, виготовлена спеціально для вас капа непомітна у використанні, але ефективно захищає зуби від сколів та інших ушкоджень.

Також доступні капи для сточування зубів. Штука зазвичай використовується в нічний час, вона запобігає скреготання зубами і ефективно захищає зуби.

Зуб тріснув? Не турбуйся.

Не соромтеся звертатися до нас і разом ми оцінимо, наскільки терміновою є аварія.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11