Перелом зуба

Переломи зубів у дітей є однією з найчастіших стоматологічних травм, особливо у літні місяці.

Що робити, якщо дитина зламала зуб?

У такому разі перше, що мають зробити батьки, це без паніки перевірити загальний стан дитини та чи немає інших травм у ділянці голови . За наявності сторонніх тіл з області травми слід видалити, а за наявності кровотечі зупинити кровотечу, хоча б частково, докладанням до цього місця легкого тампона з чистим марлевим тампоном. Потім слід знайти фрагмент зламаного зуба. Ця частина може бути видалена з порожнини рота або може бути вбудована в м’які тканини, такі як губи.

Підхід стоматолога та лікування зламаного зуба

Після огляду стоматолог проводить реставрацію зуба, якщо можливо, шляхом приклеювання уламка зуба на колишнє місце, якщо це неможливо або якщо відкол не виявлено, то з використанням стоматологічних матеріалів. Якщо лінія перелому поширилася на нервову тканину зуба, можна здійснити подальше лікування, наприклад, лікування кореневих каналів. Після лікування стоматолог регулярно оглядає зуб, проводячи клінічні та рентгенологічні дослідження.

У дітей повний вивих зуба ( авульсія ) найчастіше зустрічається у верхніх передніх різцях. У цьому випадку найбільш важливою відмінністю, яку необхідно зробити, є те, чи це молочним різцем або постійним різцем. Найбільш важливим фактором є швидка дія у разі повного усунення постійних зубів. Перші 20 хвилин після травми є дуже важливими. Знайшовши зуб і утримуючи його за білу ( коронкову ) частину, зуб ретельно промивають під проточною водою, не зачіпаючи коріння. Навіть якщо є кровотеча, зуб слід помістити в лунку якнайшвидше. Щоб утримати зуб у лунці, між верхніми та нижніми передніми зубами слід помістити марлю чи чисту тканину та прикусити. Якщо ми не можемо замінити зуб, його слід негайно помістити в холодне молоко і якнайшвидше звернутися до дитячого стоматолога.

Якщо молочні зуби повністю зміщені, їх не можна замінювати.

В іншому випадку може відбутися серйозне пошкодження тканин постійного зуба, що підлягають. Натомість можна запланувати різні заповнювачі для збереження поточного діапазону. У цьому випадку слід звернутись до дитячого стоматолога.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11