
Чутливість зубів до гарячого та холодного – досить поширене явище, яке може бути дуже неприємним. Виникає щоразу, коли ви їсте щось гаряче чи холодне чи навіть коли дихайте холодним повітрям. Причин чутливості зубів до гарячого чи холодного може бути кілька. Цими причинами можуть бути пошкоджена емаль або підйом ясен, що оголює корінь зуба. Це виявляється у вигляді скрегітання зубами на гаряче та холодне.
ПРИЧИНИ, ЩО ПРИВОДЯТЬ ДО ЧУТЛИВОСТІ ЗУБІВ
Причин підвищення чутливості зубів може бути кілька. До цього може призвести занадто агресивне чищення зубів, що може ще більше погіршити стан використання жорстких щіток. Причиною чутливості зубів до гарячого і холодного також може бути використання паст, що відбілюють, в яких використовуються абразивні речовини, що ушкоджують емаль, роблячи зуби більш чутливими.
Наявність різних кислот, які потрапляють із кислою їжею чи газованими напоями. Вони можуть пошкодити емаль і спричинити чутливість. Сильна кислота, що ушкоджує зубну емаль, може бути результатом рефлюксу.
Чутливість зубів може з’явитися після відбілювання або шліфування зубів.
ЧУТЛИВІСТЬ ЗУБІВ, ЯК ЗНЯТИ ЧИ УСУНУТИ ЧУВЛИВІСТЬ ЗУБІВ?
- необхідно з’ясувати причину підвищеної чутливості, для цього потрібен візит до стоматолога,
- використовуйте зубну пасту для чутливих зубів. Ще до чищення нанесіть щіткою на всі поверхні зубів, потім почистіть зуби, також очистіть міжзубні проміжки. Після промивання виплюнути зайву слину з пастою та не полоскати рот водою. Таким чином паста працюватиме довше і буде досягнутий більший ефект,
- подивіться розмір абразивних частинок в пасті: значення RDA не повинно бути більше 100. Найвищі значення RDA у відбілюючих паст,
- є також рідини для полоскання рота та гелі для чутливих зубів,
- правильно підібрати їжу та напої (не рекомендуються газовані напої та кисла їжа),
- стоматолог може допомогти вам, покривши зуби лаком,
- можна виготовити брекети , які на ніч вставляють пасту/гелі для зниження чутливості зубів.