Ах, зуби мудрості … У деяких людей ця третя група корінних зубів, що росте пізно, прорізується нормально, і ці зуби розташовуються правильно. На жаль, для більшості з нас це не так… Дуже часто зуби мудрості є проблемними. Нижче ми пояснимо чому, відповівши на 3 питання. Ми сподіваємося, що наші відповіді допоможуть вам краще їх зрозуміти.

Навіщо нам зуби мудрості?

Це третя група корінних зубів, які прорізуються у пізнішому віці, у середньому віком від 17 до 25 років. Але чим це пояснюється?

Ну ви повинні знати, що ці зуби ми успадкували від наших предків. У той час людина полювала і їла в основному м’ясо та сиру їжу. Такий режим харчування вимагав значного пережовування їжі. В результаті корінні зуби, що відповідають за пережовування їжі, мали тенденцію сильно зношуватися. Іноді вони доходили до того, що падали.

Тому в ті далекі часи зуби мудрості мали важливу функцію. Вони замінили інші сильно зношені корінні зуби, дозволивши таким чином нашим предкам продовжувати харчуватися і, отже, виживати.

Які проблеми можуть викликати?

В даний час наш спосіб життя дуже змінився, як і наше харчування. Форма нашого черепа та щелеп також значно змінилася. Тому в зубній дузі часто не вистачає місця для розміщення 4 додаткових зубів мудрості, в результаті чого загальна кількість зубів збільшується з 28 до 32.

Таким чином, зубам мудрості часто не вистачає місця для нормального зросту. Потім вони прорізуються нерегулярно, тобто можуть відхилятися від нормальної осі прорізування. У деяких випадках вони частково або повністю залишаються під яснами; тоді ми говоримо, що вони напівувімкнені або включені.
У разі нерегулярного прорізування та/або неправильного розташування зубів мудрості існує ряд ризиків пов’язаних з ними ускладнень:

  • Підвищений ризик карієсу чи проблем з яснами, зуби мудрості стає складніше добре чистити;
  • Інфекції ясен чи тканин, що оточують ці зуби;
  • Ушкодження навколишніх зубів;
  • Пошкодження кістки щелепи;
  • Утворення поразок чи кіст.

У якому віці видаляють зуби мудрості?

Для запобігання ризикам та ускладненням важливо показати зуби мудрості у стоматолога. В ідеалі це слід робити у підлітковому віці. Навіть якщо зуби мудрості ще не повністю прорізалися, їх все одно можна оцінити за допомогою рентгена і сканування. Це дозволяє спостерігати за його розташуванням та виявляти потенційні проблеми. Тому ми можемо запропонувати профілактичне видалення, якщо вважаємо, що залишати ці зуби дома більш ризиковано.

Також слід зазначити, що ідеальним періодом видалення зубів мудрості вважається кінець підліткового віку. Дійсно, оскільки в цей період життя вони ще не повністю сформовані, їх коріння більш податливе, як і навколишня альвеолярна щелепна кістка. В результаті їх зазвичай легше витягти, і це обмежує ризики, які можуть бути пов’язані з втручанням.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11