Що таке зубний свищ і як він утворюється? Для цього насамперед необхідно з’ясувати, що викликає абсцес, тобто гнійне вогнище у зубі.

Зубний абсцес, гнійне вогнище

Гнійне запалення кореня зуба є наслідком інфекції. Запалена, наповнена гноєм шишка, що утворюється в такий спосіб біля кореня зуба, як турбує, а й може викликати сильний біль. Найкраще якнайшвидше звернутися до фахівця, поки гній не став причиною серйозніших скарг і абсцес не став джерелом інших проблем в організмі.

Як формується абсцес?

При пошкодженні зуба чи зубної емалі чи відсутності лікування карієсу захист зуба припиняється, хвороботворні мікроорганізми легко проникають усередину зуба. Причому інфекція швидко поширюється від м’яких, чутливих ясен. Внаслідок інфікування кореня зуба виникають запалення та абсцеси. Це запалення складається з мертвих бактерій, мертвих тканин та лейкоцитів. Це викликає набряк ясен, тому пацієнти зазвичай звертаються до стоматолога.

Симптоми абсцесу зуба

  • чутливість зубів: спочатку неприємна чутливість, потім пульсуючий біль при жуванні або накушуванні
  • відчуття стягнутості в яснах, навколо ясен, виділення мокротиння
  • пухлина лімфатичних вузлів
  • підвищення температури, лихоманка
  • слабкість, нездужання
  • неприємний присмак у роті, неприємний запах з рота

Зубна фістула, свищ

Коли гній, що утворився в корені зуба, пробивається і виривається назовні, секрет виділяється спонтанно. Шлях її – вихідний отвір, який ми називаємо свищем чи свищем.
У цьому випадку знижується відчуття напруги та пацієнти відчувають полегшення. Однак запалення не проходить саме собою, і лікування не може відкладати, щоб запобігти серйознішим скаргам.

Лікування абсцесу зуба

Основна мета – усунути причину абсцесу зуба. Проблему зазвичай можна вирішити шляхом чищення зуба, встановлення кореневої пломби чи резекції: видалення кінчика кореня зуба.

У більш важких випадках може знадобитися хірургічне втручання у ротовій порожнині та лікування антибіотиками.

Якщо запалення поширилося на тканини, що підтримують зуб, ясна та кістка можуть бути зруйновані, і здатність зберегти зуб може бути під загрозою. Ось чому важливо розглядати скарги якнайшвидше та професійніше.

Чи можна запобігти абсцесу зуба?

При ретельному та правильному догляді за порожниною рота та міжзубного чищення можна запобігти розвитку карієсу.

При регулярному огляді стоматолога раз на півроку ми можемо гарантувати, що елементарні зміни можна легко виправити на початковому етапі. Ми рекомендуємо не наражати на небезпеку здоров’я наших зубів тривалим очікуванням, навіть якщо скарг немає.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11