Зубна коронка – це постійна протезна реставрація, яка кріпиться до існуючих здорових зубів або раніше встановлених імплантатів. Це надзвичайно естетичне рішення, яке використовується у разі зламаних, сколотих, тріснутих, знебарвлених або відсутніх зубів. Порівняно із зубними протезами, які можна зняти у будь-який час самостійно, коронки може зняти лише стоматолог.

Що таке коронка на зуб?

Зубні коронки нагадують накладки, які ідеально імітують природні зуби і порівняно практично не відрізняються. Вони дозволяють повернути собі красиву та естетичну посмішку, що підвищує самооцінку.

Зубні коронки можуть бути виготовлені із різних матеріалів. Вони встановлюються на ретельно відшліфовані природні зуби або раніше виготовлені імплантати. Для їх виконання та встановлення необхідно кілька етапів, тому лікування розбивається на кілька візитів до стоматолога.

Які бувають види зубних коронок?

Можна виділити кілька різних типів зубних коронок:

  • тимчасові коронки – використовуються на період, коли пацієнт очікує на остаточне протезування;
  • коронки з цирконію – найчастіше використовуються у разі бічних та передніх зубів, а також пошкоджених та змінених у кольорі зубних рядів;
  • цільно керамічні/порцелянові коронки – пломби, що гарантують естетичний ефект, що ідеально імітують натуральну емаль;
  • фарфорові коронки на металевій конструкції – дуже міцні та стійкі до пошкоджень, в основі металева конструкція;
  • фарфорові коронки на каркасі з оксиду цирконію – природні коронки, гіпоалергенні .

Як виглядає процедура та скільки часу займає встановлення коронки на зуби?

Насамперед, зуби повинні бути правильно підготовлені шляхом ретельного обточування. Тому вони мають бути здоровими. Потім знімають зліпки та перевіряють колір зубів, щоб виготовлені зубні коронки мали відтінок, близький до природних зубів, щоб усмішка виглядала естетично.

При наступному відвідуванні настав час вставити готову зубну коронку. Сама процедура найчастіше проводиться під місцевою анестезією, тому пацієнт не відчуває болю чи дискомфорту. Час, необхідний виготовлення корони, залежить від обраного вами типу. Найчастіше він триває близько тижня та обмежується 2-3 візитами до стоматолога.

Коли ставити коронку на зуби – показання

Зубну коронку встановлюють у тому числі при реконструкції зубів, а також у пацієнтів з вродженою відсутністю емалі. Крім того, цей тип протезування використовується для відновлення пошкоджених або зношених зубів, наприклад, в результаті бруксизму .

Порцелянова зубна коронка чудово підходить для великих порожнин у твердих тканинах, не здатних утримувати пломбу, оскільки протезні реставрації виконують функцію, що зміцнює.

Також варто вибрати ортопедичну реставрацію із естетичних міркувань. Поліпшення зовнішнього вигляду зуба дозволить усунути комплекс, пов’язаний із сильно зміненою емаллю або темним кольором після лікування кореневих каналів.

Крім того, цирконієві коронки можна використовувати у разі ротації зубів, коли з якихось причин ми не хочемо обирати ортодонтичне лікування.

Порцелянова коронка – які протипоказання до її використання?

Перш ніж вирішити процедуру, варто ознайомитися зі списком протипоказань до коронки. До найважливіших з них відносяться:

  • карієс,
  • кореневі зміни,
  • вітальні зуби у молодих людей,
  • сильно ушкоджені зуби.

Коли залишок зуба над ясною менше 2-3 мм або у разі сильно пошкоджених зубів, може допомогти досвідчений стоматолог. Після процедури фахівець може подовжити клінічну коронку та встановити тимчасові коронки. Потім, через півроку, настав час ставити фарфорову модель.

Рекомендації після процедури встановлення фарфорових коронок

Після встановлення зубних коронок потрібен систематичний догляд за гігієною порожниною рота, завдяки чому ми зможемо довгий час насолоджуватися красивою та здоровою усмішкою. Догляд набагато менш вибагливий, ніж у випадку знімних протезів, для яких необхідно використовувати спеціальні препарати. Звичайно, не можна забувати про регулярні візити до стоматолога для перевірки зубних коронок.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11