У стоматології таке явище як скрегіт зубами називається бруксизм. Він зустрічається не так вже й рідко. Якщо говорити про дорослих людей, то 15% з них мають бруксизм, а якщо розглядати дітей, то проблема є у кожної третьої дитини. Народна мудрість говорити про те, що уві сні, зубами скриплять тільки ті, у кого є глисти, але це абсолютно безглуздо і неправильно. Але, фахівці говорять про те, що з’ясувати точні причини появи бруксизма не є можливим.

Дехто припускає, що таке явище є наслідком проблем зі сном, тому прирівнюють бруксизм до проблем зі сном. Інші говорять про те, що скрип зубами уві сні може бути спровокований неправильним прикусом і вказують на спадкову схильність до його появи. Є теорія про те, що скрип зубами з’являється у тих людей, хто схильний до стресу або постійно знаходиться в тривозі. Важливо уточнити, що явища скрипу зубів уві сні можуть з’являтися і у абсолютно здорових людей.

Практично всі, з часом «переростають» скрип зубами уві сні, і важливо уточнити, що він їм нічим не загрожує. Але, якщо при бруксизмі у дитини з’являється м’язова або головний біль, то це серйозний привід звернутися до фахівців. Вони допоможуть захистити зуби від руйнування. Не менш важливим буде відвідування психоневролога, щоб він зміг мінімізувати ймовірність появи явища. Важливо не відкладати відвідування до стоматолога, так як постійний скрегіт зубами призводить до того, що емаль пошкоджується, і можуть з’являтися проблеми з нижньощелепним суглобом.

Якщо ви помітили, що у вашої дитини під час сну з’являтися скрегіт зубами, то це вагомий привід для того, щоб відвідати фахівця. Він зможе провести огляд ротової порожнини і оцінити будова суглобів, щоб спробувати зрозуміти, що саме може викликати проблему. Після того, як стоматолог зрозуміє, чим викликана проблема, він зможе застосувати всю необхідну терапію, що дозволяє позбутися від якогось явища. Іноді, патологія може зустрічатися і у дорослих людей, і якщо довго ігнорувати її поява, то зуби можуть просто почати «стиратися», тому важливо звернутися до фахівця відразу, якщо ви помітили проблему. Тільки він зможе зрозуміти, чи небезпечно для вас таке явище, і як з ним боротися. Якщо вам потрібна допомога стоматолога в питаннях боротьби зі скреготом зубів уві сні, то ви можете звернутися до нас. Ми маємо все необхідне для того, щоб розібратися в проблемі.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11