Західні стоматологи впевнені в тому, що зуб мудрості потрібно видаляти відразу, як тільки він покаже будь-які ознаки свого існування. Навіщо стикатися з болем, яка виникає при його появі, якщо можна відразу позбутися від нього? Такого думку фахівці з Америки дотримуються на основі досліджень. Вчені говорять про те, що в сучасному світі, зуб мудрості є рудиментом, який не робить нічого практичного для нас. Якщо розглядати довжину щелепи сучасної людини в порівнянні з щелепою стародавньої людини, то можна говорити про те, що вона скоротилася. Це призвело до того, що часто, восьмі зуби навіть не закладені у нас. Тоді, коли зуб мудрості здоровий – це справжня рідкість.
Якщо слідувати думку наших фахівців, то вони дотримуються іншої правила, яке говорить, що, якщо зуби мудрості ростуть, значить в них є необхідність, і видаляти їх, значить йти проти природи. Як обгрунтування вони кажуть:
- Здорові зуби мудрості – це опора для інших зубів. Вони не дають можливості розхитування основних зубів, які постійно стикаються з великим навантаженням;
- З плином часу, основні зуби псуються, а зуби мудрості служать в якості опори для протезів;
- У тих людей, у яких зуби мудрості не прорізали, «сімки» починають рости неправильно, тому куточки ясен травмуються при вживанні їжі;
Ці зуби отримали назву «мудрі» від слов’янських предків. Вони думали, що володарем зубів мудрості міг стати тільки доросла людина, яка має багато життєвого досвіду. Зростання зуба мудрості довгий і болісний. Всі неприємні відчуття можна обґрунтувати тим, що цей зуб не має молочного попередника, і починає своє зростання тоді, коли кісткова тканина вже сформувалася.
Якщо в новому зубі з’являється карієс, то його потрібно видалити, так як лікувати його не вийде, через те, що він важкодоступний. Видаляти корінний зуб мудрості потрібно тільки тоді, коли він росте криво, і може вплинути на прикус або нанести травму слизової щоки. Іноді буває так, що зуб мудрості не проростає крізь ясна, а знаходиться в тканинах щелепи. Тоді пошкоджуються корені основних зубів, що викликає біль. Прорізування зубів мудрості може спровокувати появу перікороніта, тобто, запалення ясен. Якщо у вас росте зуб мудрості, то потрібно звернутися до фахівців, які зможуть провести його огляд і зрозуміти, чи є необхідність в тому, щоб його видаляти.