При складанні ортодонтичного плану лікування особлива увага приділяється розрахунку місця в зубній дузі, тобто чи всім зубам вистачає місця?
Чи треба видаляти зуби мудрості, тобто 8 зуби – це одне з найбільш обговорюваних питань. Відповідь на нього проста: якщо у пацієнтів скупченість зубів, один зуб напливає на інший, а 8 зуби ще не прорізалися або на стадії прорізування – відповідь однозначна – треба. Тому що скупченість свідчить про нестачу місця всім зубів у зубному ряду. А якщо припустити, що слідом повинні прорізатися зуби мудрості, то побудувати зуби рівно в ряд буде неможливо.
Якщо зуби при рентген дослідженні виявиться, що зуби мудрості неправильно розташовані (наприклад, горизонтально) і штовхають сусідній зуб, 7-й, тобто не дають йому спокою і занепокоєння, вони також однозначно підлягають видаленню.
Також зуби мудрості видаляються, якщо при прорізуванні вони викликають Причіболь, запалення ясен. Над зубом мудрості утворюється так званий капюшон з ясен, куди постійно забивається їжа і викликає запалення. Вичистити самостійно залишки їжі звідти неможливо – зуб підлягає видаленню.
Якщо вісім прорізалися не в зубному ряду і вони не беруть участь в акті жування – вони також підлягають видаленню – не маючи самоочищення. Ці зуби стануть джерелом інфекції для сусідніх, 7х зубів, і тоді постраждають саме 7е зуби, робітники.
Зв’язок між брекетами та зубами мудрості
Одна з причин лікування на брекетах – нестача місця для прорізування всіх зубів у зубній дузі.
Причини нестачі місця – це несвоєчасне звернення до ортодонту та відсутність раннього ортодонтичного лікування. А також відсутність твердої їжі у раціоні харчування дітей у той час. Коли ну йшов активний розвиток і формування щелеп.
В цьому випадку може з’явитися скупченість зубів, коли один зуб напливає на інший, що не тільки є естетичним недоліком, але і може стати причиною захворювання тканин, що оточують зуб (гінгівіт, пародонтит), внаслідок неможливості проведення адекватної гігієни та перевантаження зубів у ділянці скупченості.
Щоб вирішити цю проблему, дорослим пацієнтам встановлюють брекет-систему на зуби, за допомогою якої можна поміняти положення зубів у зубному ряді при:
- надмірному їх нахилі – вправо або вліво,
- відхилення вперед – назад
- недопрорізування або видиме сильне висування вгору.
Чи необхідно видалити зуби мудрості перед тим, як приступити до лікування?
У нормі видаляти зуби мудрості, перш ніж встановлювати брекети, не потрібно. Якщо вони повністю правильно прорізалися в зубному ряду і при цьому здорові. Не завжди неправильне становище зубів у ряді може бути спровоковане зубами мудрості. Тому рішення про те, видалити їх чи залишити, може ухвалити лише лікар-ортодонт після проведення повної діагностики.
Якщо лікар визначить, що потрібно видалити зуби мудрості, то їх видаленням буде займатися хірург. Рекомендовано видалення 8х зубів парно – верх і низ, тому що якщо верхній зуб буде позбавлений антагоніст, тобто нижнього, він поступово висуватиметься і створить сприятливі умови для утворення кісткової кишені з сусіднім зубом та розвитку пародонтиту та оголення кореня 7-го зуба.
Видалення зубів мудрості у нашій клініці відбувається за допомогою сучасного обладнання, яке дозволяє зробити цю процедуру максимально безболісною для пацієнта. Перш, ніж приступити до видалення, ми збираємо анамнез, проводимо огляд ротової порожнини і проводимо всі необхідні дослідження. Ми відповімо на всі питання, які вас цікавлять, і зможемо розібратися в тому, чи дійсно є необхідність видалення зубів мудрості саме у вашому випадку. Слідкуйте за станом своїх зубів, і вони не доставлятимуть вам проблем.