Якщо Ви відчуваєте один з нижчеперелічених симптомів:

  • Головний біль;
  • Біль в вухах;
  • Клацання в скронево-нижньощелепному суглобі;
  • Напруга і біль в м’язах обличчя і шиї,

це означає що у Вас Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба.

Що таке скронево-нижньощелепний суглоб?

Скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС) утворює рухоме з’єднання між скроневою кісткою черепа і нижньою щелепою. Це один з найактивніших суглобів у всьому тілі. Він задіяний практично завжди – при розмові, пережовуванні їжі і ковтанні (1-2 рази на хвилину).

Ви зможете відчути рух суглоба, якщо, помістивши мізинець у вушний канал, відкривати і закривати рот. У разі розладу СНЩС, така процедура може викликати біль.

Симптоми дисфункції СНЩС

Больова дисфункція СНЩС проявляється в різних болях, як ниючих, так і гострих. Головні болі, біль в області вух, нижньої щелепи, шиї, затруднене або супроводжується клацанням відкривання і закривання рота – звичайні симптоми. Найчастіше болі проявляються не в самому суглобі, а в навколишніх його м’язах.

Причини дисфункції СНЩС

1.ЗУБИ

  • Нерівні зуби (порушення співвідношення), відсутність зубів, а також помилки в ортопедичному або ортодонтичному лікуванні.

2.М’ЯЗИ

  • Неправильний спосіб ковтання, при якому нижня щелепа зміщується назад;
  • Міофункціональні звички, такі як бруксизм або стискання зубів, ротове дихання;
  • Перевантаження суглобів, в результаті стресів або при заняттях атлетичними видами спорту.

3.ЩЕЛЕПИ

  • Неправильне взаєморозташування щелеп;
  • Травми, наприклад в результаті автомобільної аварії;
  • Специфічні захворювання, наприклад, артрит.

У нашій клініці ми можемо запропонувати Вам діагностику і лікування дисфункцій скронево-нижньощелепного суглоба – лікування проводить головний лікар Клініки Слаутінского, лікар стоматолог-ортопед, к.м.н. Мазолюк Олена Юріївна.
Незалежно від причин або ступеня вираженості дисфункції СНЩС, найбільш ефективний метод її лікування на початковому етапі – використання м’якої суглобової шини.

Її завдання – зняти навантаження на суглоб, зменшити м’язову напругу і обмежити скрегіт зубів.

Використання суглобової шини для СНЩС негайно усуває симптоми дисфункції суглоба.

Принцип дії суглобової шини

Суглобова шина має потовщення в області жувальних зубів, що сприяє м’якій декомпресії суглоба. Завдяки гнучкому силіконовому базису шини створюється розслабляючий ефект на м’язи в області СНЩ-суглоба, голови і шиї, що призводить до негайного зниження больового синдрому.

Такі звички, як бруксизм, стискання зубів при стресі, обмежуються – напруга знімається завдяки запатентованій крилоподібні формі основи, а також двущелепній конструкції шини: в шині нижня щелепа висувається вперед. Це, з часом, дозволяє усунути хронічні болі в області суглоба.
Своєчасне лікування дисфункції СНЩС, дає свої позитивні результати.
Основні симптоми дисфункції СНЩС, усуваються вже протягом декількох днів, але для зняття хронічних болів, потрібно носіння апарату протягом декількох тижнів.

Суглобову шину зазвичай слід носити 1 годину вдень, плюс всю ніч. Тривалість і режим носіння індивідуальні і повинні визначатися лікарем за показаннями.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11