Стоматит – це захворювання, з яким стоматологи стикаються постійно, особливо, якщо говорити про дітей. Стоматит провокує запальний процес слизових тканин у роті і може бути як окремим захворюванням, так і наслідком іншої проблеми. Він проявляється у вигляді виявів і в основному, з’являється на язиці, яснах, щоках, губах чи небі. Якщо говорити про дітей, то зрозуміти, що у них є це захворювання можна, якщо дитина постійно шкідлива, погано їсть, і має проблеми зі сном. Якщо оглянути ротову порожнину, ви помітите явні ознаки хвороби. До основних симптомів стоматиту можна віднести:

  • Запалення слизової оболонки у ротовій порожнині;
  • Утворення виразок, висипань та ран у роті;
  • Збільшення температури тіла;
  • Підвищене слиновиділення;
  • Поява білого нальоту мовою та слизовою оболонкою;
  • Неприємний смак у роті;
  • Відчуття дискомфорту, болю та печіння;
  • Набряклість ясен та їх кровоточивість;

Якщо говорити про дорослих, то прояв захворювання у них може бути слабко вираженим, і захворювання буде протікати набагато легше, ніж у дитини. У дорослого з’являються невеликі осередки запалення, які можуть спричинити дискомфорт. Запалення може провокувати біль, через що важко пережовувати їжу. Залежно від того, що викликало захворювання і на якій стадії воно знаходиться, симптоми можуть відрізнятись.

Якщо розглядати причини, через які може виникнути захворювання, їх можна поділити на місцеві, внутрішні і зовнішні. Якщо говорити про місцеві причини, то до них прийнято відносити відсутність правильного догляду за ротовою порожниною, застосування засобів гігієни, які не підходять, куріння.До внутрішніх причин відносять: спадковість, проблеми з серцем і судинами або ШКТ, нестачу вітамінів або мікроелементів, проблеми з обмінними процесами, алергію, гормональні зміни та слабкий імунітет. Зовнішніми причинами прийнято вважати прийом антибіотиків, постійний стрес, переохолодження, механічні пошкодження, хіміотерапію або опромінення.

Якщо ви зіткнулися зі стоматитом, потрібно відразу приступити до його лікування, щоб не дати захворюванню можливості викликати ускладнення. Наші спеціалісти проведуть огляд, зможуть зрозуміти, що викликало проблему, і оберуть той варіант її лікування, який буде актуальним у вашому випадку. Ми відповімо на всі ваші запитання, і допоможемо підібрати ті засоби для догляду за ротовою порожниною, які вам підходять.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11