З зубним болем стикалася кожна людина хоча б раз у житті. Вона може з’явитися будь-якої миті, і потрібно розуміти характер болю, щоб вжити негайних заходів щодо її усунення. Бо зубний біль за силою поступається тільки нирковій коліці і є єдиним, якого людина не може позбутися без допомоги лікаря.

Будь-який біль – це завжди сигнал запалення. Вона може бути короткочасною – від солодкого чи кислого – це карієс.

Але найчастіше ці перші короткочасні болі приймаються за сигнал для своєчасного звернення до лікаря. І ось уже біль наздоганяє вночі, він пульсуючий і безперервний ні на хвилину – значить бактерії пробили оборону і захопили судинно-нервовий пучок – розвинулося глибше захворювання під назвою пульпіт. Природа запалення така, що в місці ураження підвищується температура і йде розширення тканин – звідси пульсація, і неможливість полегшити страждання тривалий час.

Ще один симптом болю – це коли при накушуванні здається, ніби зуб став занадто великий і на ньому утворився синець. Це симптом періодонтиту – запалення навколокореневого простору. Відбувається при надмірному навантаженні на зуб (наприклад, внаслідок жування на один бік), як ускладнення після неякісного лікування пульпіту, при переохолодженні, перенесених інфекційних захворюваннях.

Якщо не лікувати періодонтит з часом у місці запалення бактерії знищують кісткову тканину та утворюється желеподібна субстанція – грануляції, згодом – кісти.

На поверхні ясен може утворитися свищевий хід – дірочка, куди виходитиме гній із запаленого кореня зуба.

Біль ще може бути пов’язаний із підвищеною чутливістю зубів на гаряче, холодне. Це відбувається внаслідок:

  •  перевантаження зубів та оголення кореня.
  •  тріщин на емалі,
  •  хімічного відбілювання зубів,
  •  пристрасті до сигарет (у курців)
  •  при патологічній (надмірній) стираності зубів.

Болять зуби: небезпека

Якщо ви спробуєте самостійно позбавитися болю, відвідавши аптеку і прийнявши на віру рекомендації провізора, то це буде тимчасове вирішення проблеми. Проблема швидко повернеться і погіршиться. Запальний процес може перерости в хронічний, а це, у свою чергу, може стати початком інших проблем зі здоров’ям.

Не займайтеся самолікуванням – звертайтеся до лікаря відразу, як тільки відчуєте перші симптоми! А правильніше, якщо ви приходите на профогляд та гігієну кожні півроку. Тоді проблеми можна буде побачити в її зародку і вирішити простими, безболісними і недорогими методами.

Домашні методи зняття зубного болю

Займатися самолікуванням не рекомендовано, інколи ж навіть небезпечно. Але якщо у вас немає можливості відразу звернутися до лікаря, то можна вдатися до наступних порад:

  • Ротові ванни відварами трав – теплий відвар ромашки, шавлії, кори дуба -утримувати в роті до 1 хвилини 5-6 разів на день. Категорично забороняється використовувати спиртові аптечні настої! Спирт може посилити ситуацію, спровокувати опік та виразку слизової порожнини рота;
  • Прийом знеболювальних – аналгетиків, нестероїдних протизапальних засобів до звернення до лікаря, короткостроково! Не призначати самостійно антибіотикотерапію, оскільки це може призвести до небажаних побічних ефектів, а саму проблему не усуне;
  • Акупунктура, тобто масаж деяких точок на обличчі та тілі.

Щоб не думати про біль, можна переключатися на різні турботи. Але, у будь-якому випадку, поява зубного болю вказує на те, що потрібно звернутися до фахівця, який зможе зрозуміти, чим він викликаний та усунути його. Якщо вам потрібна така допомога, звертайтесь до наших спеціалістів. Наші висококваліфіковані лікарі-стоматологи проведуть ретельне обстеження на найсучаснішому діагностичному обладнанні, встановлять та усунуть проблему швидко та безболісно.

 

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11