Кровоточивість ясен – це дуже поширена скарга пацієнтів і може з’являтися при різних захворюваннях ротової порожнини, так і загальних. Тому не можна займатися самолікуванням, а слід відразу ж звернутися до лікаря-стоматолога для з’ясування причин її появи та грамотного усунення.

Чому виникає проблема та що з цим робити?

Одна з найпоширеніших причин кровоточивості – це захворювання тканин, що оточують зуб – пародонта – гінгівіт чи пародонтит. У чому відмінності?

Отже, гінгівіт – це початкова стадія запалення тканин навколо зуба – ясен, викликане надмірним утворенням зубного нальоту та недоліком особистої гігієни. Воно не зачіпає кістку та обмежується зовнішніми проявами: набряклістю та кровоточивістю ясен. Якщо відразу зайнятися лікуванням, а саме, прибрати наліт і зубні відкладення за допомогою професійного чищення зубів у кабінеті стоматолога, то можна повністю позбутися цієї проблеми. Якщо ж його не лікувати, то запалення пошириться далі на пародонтальну зв’язку і кістку і перейде в пародонтит.

Інші фактори розвитку запалення та кровоточивості:

  • Грибкове ураження слизової порожнини рота – стоматит – супроводжується появою білих афт на поверхні ясен та щік, дуже болючих. Може супроводжуватись температурою
  • Неправильно підібрані засоби індивідуальної гігієни, наприклад дуже жорстка зубна щітка, зубна щітка з різними додатковими аксесуарами, що травмують (щетинки з гуми та ін.)
  • Наслідки хірургічного втручання. Після видалення зуба або іншої процедури ясна в районі травми може кровоточити нормально;
  • Вагітність та підлітковий (пубертатний) період. При зміні гормонального фону (збільшенні прогестерону в крові) ясна можуть кровоточити, – це нормальне явище, але потрібно ретельно проводити індивідуальну гігієну;
  • Куріння. Люди, які курять, мають знижений місцевий імунітет, тому ясна запалюються та можуть кровоточити. Інша сторона цього процесу – атрофія слизової оболонки, коли судини склерозуються (склеюються) і тканини не мають достатнього харчування. Одна й інша ситуації, зрештою, призводять до пародонтиту.
  • Нестача вітамінів. Насамперед, йдеться про вітамін С, А, рутину. Нестача цих вітамінів провокує ламкість судин та їх проникність, а наслідок – підвищену кровоточивість;
  • Загальні системні захворювання – цукровий діабет, захворювання крові, імунодефіцитні стани та інше.

Десна починають кровоточити поступово, тому спочатку ви можете помічати невелику кількість крові при чищенні зубів, але поступово воно буде збільшуватися. Потрібно одразу звернутися до фахівця, який зможе зрозуміти, у чому проблема, та усунути її.

Лікування кровоточивості ясен потрібно починати з проведення діагностики та пошуку причин. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, ви можете звернутися до нас. Досвідчений стоматолог-пародонтолог проведе комплексне обстеження та зможе призначити правильне лікування. У роботі ми використовуємо лише перевірені методи, які приносять бажаний результат.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11