Дитяча стоматологія має свої особливості.

І тому дуже важливо, щоб при виборі дитячого стоматолога батьки керувалися розумінням того, що дійсно

Важливо!

Лікуванням дитячих зубів повинен займатися тільки фахівець вузького профілю – дитячий стоматолог – в спеціально обладнаному для цього кабінеті з відповідними інструментами, матеріалами і препаратами.

У нашому Спеціалізованому центрі Стоматології, ми можемо запропонувати своїм пацієнтам спеціально обладнану для дитячої стоматології філію, яка знаходиться на вул.Кірова, 8.

Роботу її лікарів гідно змогли оцінити як жителі Броварів, так і пацієнти з Києва. Це насправді казковий дитячий куточок, де працюють воістину професіонали дитячої стоматології – лікарі вищої та першої категорій, які не тільки досконально володіють знаннями і навичками у своїй професії, а й добре розбираються в дитячій психології, легко допомагають впоратися з дентофобією.

Важливо!
Головне в лікуванні дитячих зубів – вибір оптимальної лікувально-профілактичної тактики. Адже в кожному окремому випадку – це найбільш відповідальний момент в практичній діяльності лікаря.

Якщо вибір методу лікування в стоматології для дорослих жорстко регламентується розробленими Протоколами лікування, що спрощує завдання лікаря, то в дитячій стоматології, особливо стоматології раннього віку, на складання плану лікування впливає значна кількість чинників:

 • вік дитини;
 • період розвитку зубо-щелепної системи та безпосередньо зубів, що вимагають лікування;
 • стан гігієни порожнини рота;
 • ступінь каріозного ураження зуба;
 • готовність дитини до співпраці з лікарем;
 • стан загального здоров’я дитини.

Завдяки підвищенню значення профілактики стоматологічних захворювань в суспільстві, і загального рівня грамотності і уваги батьків до здоров’я дітей, які своєчасно приводять своїх дітей на профогляд, не маючи скарг, або помітивши лише плями на їх зубах, у лікарів з’явилася можливість виявляти початкові поразки тимчасових зубів карієсом.

Адже каріозний процес у дітей раннього віку поширюється настільки швидко, що його діагностика на початкових стадіях – рідкісний випадок в практиці дитячого стоматолога. У таких щасливих випадках, лікареві вдається своєчасно і ефективно зупинити патологічний процес без застосування бору.

Умови успішного лікування без бору

Першою і обов’язковою умовою успішного лікування в таких випадках – є регулярний і правильний догляд за порожниною рота. Він повинен здійснюватися батьками після їх навчання, яке проводиться на прийомі в нашому Центрі Стоматологи, із застосуванням адаптованих за віком щіток і зубних паст.

Для більш якісної гігієни, батькам можуть бути запропоновані спеціальні таблетки – індикатори нальоту, які дитина може розжувати (НЕ ковтаючи) перед чищенням зубів.

Наліт, в такому випадку, забарвлюється в бузковий або рожевий колір, і батьки можуть краще проконтролювати якість чищення зубів своєї дитини.

Зубні щітки з полімерними щетинками, хоч і найбільш безпечні і найменш абразивні і травмуючі, але не забезпечують якісне видалення зубних відкладень.

Тому лікарі нашої клініки, зорієнтують батьків на придбання зубних щіток, які мають чітко позначений віковий діапазон для дітей, яким вони призначені.

Важливо!
Треба віддавати перевагу щіткам, виробника саме стоматологічної продукції, оскільки аналогічні вироби інших компаній не відповідають вимогам дитячої стоматології.

Починати застосовувати зубну пасту дітям з початковим карієсом, необхідно якомога раніше. Лікарі нашого Центру також проконсультують батьків і з цього питання. Паста повинна містити фторид в концентрації, рекомендованої ЕАРD (EuropeanAcademyofPaediatricDentestry) (табл.1).

 ВІКОВА ГРУПА 

Концентрація фториду

Кратність застосування на добу

Кількість пасти для щоденного застосування

 Від 6 міс. до 2 років  500 ррm  двічі  Розмір з горошину
 Від 2 до 6 років  1000 ppm  двічі  Розмір з горошину
 Більше 6 років  1450 ppm  двічі  1-2 см

Наступним етапом лікування початкового карієсу (карієсу емалі), є обробка зубів фторвмісними препаратами, безпосередньо в кабінеті лікаря, 1 раз на 2 місяці. Це цілий арсенал засобів – лаки, гелі, смоли, плівки. Їх лікар підбере індивідуально для дитини, в залежності від ситуації і показань.

Така обробка проводиться після зняття зубних відкладень, за допомогою спеціальних циркулярних щіток і паст, відповідних даному віку. Маленьким пацієнтам, які не дозволяють застосовувати бормашину, лікар знімає відкладення вручну. У цьому випадку доцільно повторити обробку фторвмісними препаратами через 1-2 дня, беручи до уваги складність досконального виконання процедури у маленьких дітей з неспокійною поведінкою.

На сьогодні, арсенал мінералізуючих препаратів і регуляторів мінералізації, неухильно розширюються, з’являються нові комплексні препарати, які ефективно поєднують дію кальцію і фториду, і є досить простими і невибагливими у використанні.

Лікарі нашого Центру, постійно підвищують свій професійний рівень, і регулярно поповнюють арсенал профілактичних засобів клініки новими зразками.

Критеріями позитивного результату лікування початкового карієсу у дітей є:

 • повна або часткова ремінералізація емалі зі зменшенням видимих ​​ділянок демінералізації,
 • зміна інтенсивності їх білого забарвлення,
 • ущільнення емалі,
 • поява блиску,
 • зменшення ступеня фарбування емалі карієс-детектором,
 • відсутність каріозної порожнини в емалі при зондуванні ділянки плями.

Такого позитивного результату можна досягти лише тоді, коли батьки вчасно приводять дітей на профогляд, де досвідчений лікар безпомилково може визначити карієс на початковій його стадії. В іншому випадку, коли каріозний процес поширюється за емалево-дентинний кордон, перед лікарем постає набагато складніше питання – лікування карієсу дентину. Але тут вже не обійтися без застосування бору.

Так що батьки можуть вибирати самі – або регулярно приводити свою дитину на огляд, виконувати всі рекомендації по догляду за порожниною рота дитини і радіти відсутності захворювань, економії нервів і коштів, або звертатися вже тоді, коли є скарги, і тоді терпіти стрес, витрачати значно більше часу і грошей.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11