Багато хто думає, що питання про молочні зуби стосуються лише дітей. Але, за фактом, це не так, адже вони можуть бути у дорослих. Ця ситуація є не такою вже й рідкістю, тому треба розумітися на цьому питанні. У тому випадку, коли тимчасовий зуб не випадає, його прийнято називати персистентним. З погляду фізіології, можна пояснити тим, що зачатки корінного зуба були сформовані. Якщо розглядати причини ситуації, що склалася, то до них можна віднести:

  • Неправильний розвиток системи зубів та щелеп або генетичну схильність;
  • Травми;
  • Проблеми з обміном речовин;
  • Глибоке знаходження зародків корінного зуба;
  • Некоректне знаходження або брак місця для прорізування зуба;
  • Запалення чи інші процеси у тимчасовому зубі;

Чи потрібно видаляти молочний зуб у дорослих?

Багато хто цікавиться тим, що робити, якщо тимчасовий зуб не змінився на постійний? Спочатку потрібно звернутися до стоматолога, який зможе провести консультацію. Він зможе зрозуміти стан зуба, зробити його знімок та зрозуміти, що з ним робити. Видаляти молочний зуб потрібно у певних ситуаціях:

  • Він не дає прорізатись постійному зубу, викликає ризики нефізіологічного становища зубів;
  • На знімку видно, що є зародки постійного зуба;
  • Молочний зуб рухливий, незважаючи на те, є чи ні зачатки постійного зуба;

Якщо тимчасовий зуб нерухомий, і має коріння, він справляється зі своїм завданням, а зачатків постійного зуба немає, можна залишити молочний зуб. Щоб виправити естетичну сторону питання, можна використати різні способи реставрації. За статистикою, молочні зуби у дорослих є найпоширенішим явищем. Звичайно, що це не є нормою, але й видаляти їх потрібно лише тоді, коли є причини.

Якщо ви зіткнулися з тим, що у вас є молочні зуби, які мали вже давно змінитись постійними, і ви не знаєте, чи є це нормою, то ви можете звернутися до нас. У нашій стоматології ви зможете пройти всі необхідні дослідження і з’ясувати відповіді на всі питання, що вас цікавлять. Наші фахівці проведуть обстеження ротової порожнини і ухвалять рішення про те, чи потрібно видаляти молочний зуб або можна його залишити. Пам’ятайте, що сучасна стоматологія дозволить приховати багато дефектів, навіть якщо є проблеми з молочними зубами. Тому не варто терпіти проблему, тому що її можна вирішити. У нашій стоматології застосовуються сучасні методи лікування.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11