У нашому Центрі Стоматології кваліфіковані лікарі, які спеціалізуються на захворюваннях тканин, що оточують зуб – пародонтологи – допоможуть знайти причини виникнення захворювань пародонту, а також способи боротьби з ними, підтримки здоров’я порожнини рота.
Для цього пацієнти повинні мати уявлення про те, що таке захворювання тканин пародонту – гінгівіт, пародонтит, пародонтоз і які руйнівні наслідки для організму несуть пародонтопатогени – мікроорганізми (віруси, бактерії і гриби), що викликають ці захворювання.
Якщо говорити про загальні захворюваннях, що провокують розвиток пародонтиту, то це:
- захворювання крові
- генетичні порушення специфічні згодом загальні захворювання
Обтяжуючі причини пародонтиту:
- стрес
- депресія
- інтенсивне куріння
- ВІЛ інфекція
Пародонтит сприяє загальним захворюванням
До недавніх пір заперечувалося, але сьогодні підтверджено, що багато хвороб, що виникають в інших органах, переважно хронічні захворювання, безпосередньо або опосередковано можуть викликати пародонтит.
Такі хвороби:
- цукровий діабет
- серцево-судинні захворювання (атеросклероз)
- недоношені діти з малою вагою тіла
- інфаркт
Приклад: серцево-судинні захворювання.
Пародонтит безперервно продукує бактерії, які по кров’яному руслу потрапляють в печінку. Там ці бактерії перетворюються в специфічні білки запалення, і можуть, в свою чергу, викликати запальні процеси в організмі.
Патогенні пародонтальні бактерії можуть потрапляти безпосередньо в кровообіг і утворювати там бактеріальні відкладення або викликати інфекційний ендокардит.
На багато чинників ризику пародонтиту неможливо вплинути. Тому ті деякі фактори, які можна змінити – недостатня гігієна порожнини рота, куріння – необхідно по можливості виключити.
Нікотин та інші речовини, що містяться в тютюні, відносяться до найсильніших отруйних речовин, які послаблюють імунний захист людини.
Нікотин викликає ейфорію і тому хворобливу залежність, стискає кінцеві кров’яні судини (зміна мікрціркуляторного русла), змінює слизову оболонку (меланоз курців), ускладнює лікування і вбиває захисні клітини. При зондуванні глибоких кишень пацієнтів-курців в більшості випадків кровоточивість не спостерігається. Утворюються значні дефекти кісткової тканини.
Сумнівно лікувати такий пародонтит без припинення куріння
Таким чином, для успішного лікування пародонтиту лікарі нашого Спеціалізованого Центру Стоматології рекомендують пацієнтам із захворюваннями пародонту:
- удосконалити навички по індивідуальній гігієні порожнини рота – кваліфіковані фахівці нашої Клініки проведуть відповідний інструктаж і допоможуть підібрати відповідні засоби індивідуальної гігієни порожнини рота;
- регулярно – 1 раз в 3 місяці – відвідувати стоматолога для контрольного огляду і професійної гігієни, яку Вам проведе кваліфікований лікар-пародонтолог з підбором відповідних інструментів і препаратів. Також лікар – пародонтолог проведе первинне пародонтологічне лікування;
- чітко дотримуватися рекомендацій лікаря щодо проведення лікувальних процедур і застосування препаратів антимікробної і протизапальної спрямованості, які Ви отримаєте після всіх процедур, проведених в Клініці;
- вести здоровий спосіб життя, відмовитися від куріння.