Каріозна пляма може бути на зубах у багатьох людей, але не завжди вона вказує на те, що у людини є карієс. Плями можуть мати різний колір, і щоби зрозуміти, що їх спровокувало і що потрібно робити, слід звернутися до фахівців. По суті, каріозна пляма – це початкова стадія карієсу. Це етап, у якому кристали емалі починають розчинятися. Кислота починає впливати на емаль і руйнувати її. Зуби можуть стати чутливими. В основному карієс з’являється в тих місцях, які погано очищаються. Самостійно визначити наявність плями може бути не просто, так як на першій стадії захворювання, її може бути не видно.

Але карієс не є єдиною причиною, з якої з’являються плями. Наприклад, причиною може бути гіпоплазія, яка є недорозвиненням зубної тканини. Вона може бути як на одному зубі, так і на всіх одразу. Проблема виникає тоді, коли зуби ростуть, і пацієнт може навіть не знати про проблему. Причинами гіпоплазії можуть бути:

  • Зовнішні причини, які негативно впливають на клітини, які беруть участь у формуванні зубів. Наприклад, це може бути під час вагітності. Проблема може мати зв’язок із гормонами, рахітом та іншими захворюваннями;
  • Внутрішні фактори, такі як аномалії у розвитку ембріона. Зуби можуть з’являтися вже із плямами. Плями можуть бути розташовані на одній групі зубів;

Відмінною рисою плям за наявності гіпоплазії є те, що вони не викликають чутливості, чого не скажеш про каріозні плями. Так само, у пацієнта не буде демінералізації, і пляма не прийматиме колір барвника, при проведенні тесту. Щоб зрозуміти, чому з’явилися плями, і розібратися з тим, що ж з ними робити, потрібно звернутися до фахівців, які зможуть допомогти вам у цьому питанні.

Якщо ви помітили, що у вас з’явилася каріозна пляма, то не варто самостійно ставити собі діагнози, тому що тільки фахівець зможе зрозуміти, що саме її викликало, і визначитися з тим, як правильно її усунути. Метод усунення плями відрізнятиметься, залежно від причини, яка її спровокувала. Якщо вам потрібна консультація з цього питання, то ви можете звернутися до нас. Ми проведемо огляд і відповімо на всі питання, які вас цікавлять. Пам’ятайте, що потрібно стежити за станом своїх зубів, і тоді вам не доведеться сумніватися, що вони здорові.

Запишіться на прийом

Заповніть форму, і ми зв’яжемося з Вами в найближчий час,
або запишіться на прийом за телефонами

+38 (067) 385-60-11